Sledujte nás
Image Alt

Afganistan

Afganistan raz za život!

Afganistan

3750 € / osoba
(0 Reviews)

Afganistan. Absolútne výnimočná cesta v malej skupinke ostrieľaných cestovateľov do jednej z najizolovanejších no zároveň najúchvatnejších krajín sveta. Bombové zážitky (haha neberte nás doslova) a totálna exotika. Naberieš odvahu a vydáš sa s nami na cestu plnú poznania? Afganistan UŽ LETÍM!

 

Termín: 30.5. – 12.6.2024

Počet dní: 14 dní cesta 

Cena: 3750 €

*cena je bez spiatočnej medzinárodnej letenky (+/- 900 €), viac info v záložke Letenky

*termín sa kvôli dostupnosti letov môže zmeniť (+/- 2 dni)

→ to najlepšie z Afganistanu

→ najslávnejšie afganské mestá: Kábul, Herat, Mazar-i-Sharif

→ nádherné jazero Band-e-Ameer a pohorie Hindukuš

→ bamyanovský budha, historický Balkh a Samangan

→ bezpečná cesta do Afganistanu plná poznania

→ pakistanský Peshawar

→ skúsený slovenský UŽ LETÍM sprievodca

→ bombové zážitky 😉

 

Cestujeme výhradne v malých skupinách. Minimálny počet cestovateľov na ceste AFGANISTAN je 6 a maximálny 10.

 

Radi vám spravíme túto cestu presne podľa vašich predstáv v súkromnej skupine, získajte viac informácií na VAŠE CESTY

Kúpou tejto cesty podporujete hlbší zmysel našich ciest. Časť z nášho zisku poputuje na vybrané dobrovoľnícke projekty alebo podporu regiónu, do ktorého cestujete. Ďakujeme!

Čo očakávať

Náročnosť 0
Bezpečnosť 0
Labužník 0
Mesto 0
Príroda 0
Zážitky 0
Úroveň hotelov 0

Mapa cesty

mapka-afganistan-23

1.deň Odlet z Európy do Pakistanu

Odlet z Európy do Pakistanu. Pakistan je našou vstupnou bránou do Afganistanu.

2.deň Peshawar

Prílet do legendárneho mesta Peshawar, ležiaceho neďaleko hraníc s Afganistanom. Dnes máme deň určený na vybavenie afgánskych víz a prehliadku mesta. Zatúlame sa v uličkách historického centra a nasajeme atmosféru tohto jedinečného miesta. Najmilší ľudia v celom Pakistane žijú práve tu. Afgánsky vplyv tu cítiť na každom kroku a je to dobrá aklimatizácia pred zajtrajším presunom do Afganistanu. Ochutnáme aj skvelú miestnu kuchyňu.

3.deň Peshawar, Kábul

Presúvame sa k afgánskej hranici, stúpame do hôr a prechádzame cez Chajbarský priesmyk. Práve tadeto prechádzali všetky armády a všetci veľkí dobyvatelia už od nepamäti. Dlhé roky bola táto legendárna cesta neprejazdná a pre zahraničných turistov uzavretá. Dnes budete patriť medzi prvých, ktorý touto cestou prejdú. Príchod do Kábulu. Vitajte v Afganistane!

4.deň Kábul

Kábul je vstupnou bránou do exotiky. Na vtáčom trhu vzhliadneme ľudí z celej krajiny. Prechádzame okolo starých obchodíkov a nasávame atmosféru Kábulu a vlastne celej krajiny. Pozrieme si aj mešitu Sakhi, v ktorej sa nachádza hrobka bratranca proroka Mohameda. Aký je rozdiel medzi sunitami a šítami? Vysvetlíme si. Prvé afganské chute a vône.

5.deň Bamyan

Skoro ráno vyrážame do mestečka Bamyan. Pozorujeme Afganistan z okien nášho sukromného minivanu a rozprávame si o krajine. Chceme, aby ste Afganistan spoznali čo najlepšie a preto si vysvetlujeme súvislosti hneď od začiatku. V Bamyane si pozrieme výklenok, v ktorom stála ešte donedávna najväčšia socha stojaceho budhu na svete, pochádzajúca zo 6.storočia. Prečo nechal Taliban sochy budhov vyhodiť do vzduchu? Všetko sa dozviete. Prezrieme si aj ruiny „mesta výkrikov“, ktoré v 13 storočí pokorila Džingischánova armáda.

6.deň Jazero Band-e-Ameer

Dnes vyrazíme k tyrkysovému jazeru Band-e-Ameer. Je to najkrajšie jazero aké ste kedy videli? Tento prírodný skvost Afganistanu sa nachádza v prvom národnom parku krajiny. Návrat do Bamyanu a ochutnávka kulinárskych špecialít tejto oblasi. Ďalší úžasný deň za nami.

7.deň: Presun do mesta Mazar-i-Sharif

Presúvame sa na sever krajiny. Prechádzame cez pohorie Hindukuš a cez tunely, ktoré tu v 60tych rokoch vybudovali sovieti. Dnes platí, že samotná cesta je cieľ. Prejdeme cez 5 afgánskych provincií a uvidíme veľký kus krajiny. Večerný príchod do Mazar-i-Sharif. Mesto je dodnes centrom islamskej kultúry. Kedysi sa tu rozprestierala slávna Baktríjska ríša a prechádzala tu Hodvábna cesta. Toto mesto bude vašim veľkým cestovateľským skalpom.

8.deň: Mazar-i-Sharif, Balkh

Výlet do historického mesta Balkh. Toto mesto bolo svojho času centrum budhizmu, súfizmu a zoroastrianizmu. V 4.storočí tu Alexander Veľký nechal postaviť pevnosť, keď porazil peržanov. Navštívime aj viacero mešít a pozoprávame si legendy. Návrat do mesta Mazar-i-Sharif. Je Aliho mešita s kŕdľom bielych holubíc najkrajšou stavbou Strednej Ázie? Každý šít, aspoň jeden krát za život, túži toto miesto navštíviť. Rušné trhoviská a parky sú dobrým miestom na stretnutia s miestnymi priateľskými ľuďmi.

9.deň Mazar-i-Sharif, Samangan, Tashkurgan

Dnes preskúmame oblasť južne od mesta a pôjdeme si pozrieť absolútne unikátnu, do skaly vytesanú 28 metrov vysokú stupu Takht-e-rostam. Nám to trošku pripomína etiópsku Lalibelu. Celý komplex dnes patrí medzi najvýznamnejšie afganské pamiatky z pred-islamského obdobia, keď v týchto končinách ešte prekvital budhizmus. Preskúmame aj budhistické jaskyne a mesto Tashkurgan, ktoré leží na úpätí pohoria Hindukúš. Kvôli svojej strategickej polohe bolo kedysi hlavnou križovatkou ciest. Dodnes tu stojí pevnosť a palác z 19. storočia.

10.deň Prelet do Kábulu, prehliadka Kábulu, prelet do Heratu

Ranný prelet do Kábulu. Pokračujeme v prehliadke tohto legendárneho mesta starého 3500 rokov. Čo ostalo zachované z mesta, ktoré bolo kedysi centrom mughalskej ríše? Navštívime Báburove záhrady a mešitu Shah Do Shamshira ležiacu v srdci historického centra Kábulu. Na kopci Bibi Mahro s výhľadom na mesto si porozprávame, čo sa tu za posledné roky zmenilo. Presun na letisko a prelet do mesta Herat.

11.deň Herat

Herat je bývalé hlavné mesto krajiny. Prešli ním všetci významní dobyvatelia starovekých ríši. Prejdeme sa úzkymi uličkami historického centra. Okolo nás budú prechádzať ženy zahalené v modrých burkách, toto je absolútna exotika! Pozrieme si piatkovú mešitu, ktorá patrí medzi najkrajšie mešity islamského sveta. Pokojne sa môže porovnávať s mešitami v Samarkande a bude vyrovnaným súperom. Preskúmame aj citadelu, ktorá pamätá časy Alexandra Veľkého. Dnes ostane čas aj na nákupy. Kúpite si slávny perzský koberec?  Ak ste dobrí v zjednávaní, tu sa vám to bude hodiť.

12.deň Herat, prelet do Kábulu

Dnes navštívime obrovské minarety komplexu Musalla a mauzóleum Gohar Šád. Pokračujeme prehliadkou mešity Guzargah a prejdeme aj historickým mostom Puli Malaan, ktorý v 12 storočí nechali postaviť Seljukovci. Bude aj pre vás Herat najkrajším mestom krajiny? Neskoršie popoludnie prelet do Kábulu. Už sme tu ako doma 😉

13.deň Kábul, odlet domov

Rozlúčka s Kábulom. Voľný čas a posledné nákupy. Afganistan ďakujeme! Bolo to super. Transfer na letisko a odlet domov.

14.deň Prílet domov

Zážitkami a poznaním sa bohatší vraciame domov. Cestujeme, aby sme sa zdokonalili a stali lepšími ľuďmi. Spoznávame svet aj samých seba. Veríme, že po sebe aj niečo dobré zanecháme. Pridáš sa k nám?

Cena: 3750 € 

*cena je bez spiatočnej medzinárodnej letenky s príletom do Islamabadu a odletom z Kábulu, orientačná cena letenky +/- 900 EUR), viac info v záložke Letenky

 

 Cena zahŕňa:

 • ubytovanie v jednoduchších a bezpečných hoteloch v dvojlôžkových izbách s raňajkami
 • kompletnú súkromnú dopravu potrebnú na naplnenie plánu cesty
 • vnútroštátny prelet z Mazar-i-Sharif do Kábulu
 • vnútroštátny prelet z Kábulu do Heratu
 • vnútroštátny prelet z Heratu do Kábulu
 • cestuje s vami ostrieľaný sprievodca UŽ LETÍM
 • služby miestnych sprievodcov
 • prehliadky miest
 • vstupné ma vybrané pamiatky
 • miestne dane, poplatky a povolenia na vstup do jednotlivých oblastí
 • poistenie CK proti insolventnosti

 Cena nezahŕňa:

 • spiatočnú medzinárodnú letenku s príletom do Peshawaru a odletom z Kábulu, viac info v záložke Letenky
 • víza do Afganistanu (vybavíme ich spoločne v meste Peshawar, cca 150 eur)
 • víza do Pakistanu (online, cca 30 eur)
 • príplatok za jednolôžkovú izbu  (390 eur)
 • poistenie

 

Upozornenie:

Ide o dobrodružnú cestu v odľahlej časti našej planéty, do ktorej turisti skoro vôbec nechodia. Program bude v prvom rade prispôsobený bezpečnostnej situácii. Ak sa niektoré miesta nebudú dať navštíviť, vyhradzujeme si právo zmeniť program. Pôjdeme v malej skupine s jedinečným programom. Cesta je určená pre skúsenejších cestovateľov. Bude to autentické, bude to zážitkové, bude to veľké dobrodružstvo! Afganistan UŽ LETÍM!

 

Radi vám spravíme túto cestu presne podľa vašich predstáv v súkromnej skupine, získajte viac informácií na VAŠE CESTY

Kúpou tejto cesty podporujete hlbší zmysel našich ciest. Časť z nášho zisku poputuje na vybrané dobrovoľnícke projekty alebo podporu regiónu, do ktorého cestujete. Ďakujeme!

Afganistan UŽ LETÍM!

1.deň Odlet z Európy do Pakistanu

Odlet z Európy do Pakistanu. Pakistan je našou vstupnou bránou do Afganistanu.

2.deň Peshawar

Prílet do do legendárneho mesta Peshawar, ležiaceho neďaleko hraníc s Afganistanom. Dnes máme deň určený na vybavenie afgánskych víz a prehliadku mesta. Zatúlame sa v uličkách historického centra a nasajeme atmosféru tohto jedinečného miesta. Najmilší ľudia v celom Pakistane žijú práve tu. Afgánsky vplyv tu cítiť na každom kroku a je to dobrá aklimatizácia pred zajtrajším presunom do Afganistanu. Ochutnáme aj skvelú miestnu kuchyňu.

3.deň Peshawar, Kábul

Presúvame sa k afgánskej hranici, stúpame do hôr a prechádzame cez Chajbarský priesmyk. Práve tadeto prechádzali všetky armády a všetci veľkí dobyvatelia už od nepamäti. Dlhé roky bola táto legendárna cesta neprejazdná a pre zahraničných turistov uzavretá. Dnes budete patriť medzi prvých, ktorý touto cestou prejdú. Príchod do Kábulu. Vitajte v Afganistane!

4.deň Kábul

Kábul je vstupnou bránou do exotiky. Na vtáčom trhu vzhliadneme ľudí z celej krajiny. Prechádzame okolo starých obchodíkov a nasávame atmosféru Kábulu a vlastne celej krajiny. Pozrieme si aj mešitu Sakhi, v ktorej sa nachádza hrobka bratranca proroka Mohameda. Aký je rozdiel medzi sunitami a šítami? Vysvetlíme si. Prvé afganské chute a vône.

5.deň Bamyan

Skoro ráno vyrážame do mestečka Bamyan. Pozorujeme Afganistan z okien nášho sukromného minivanu a rozprávame si o krajine. Chceme, aby ste Afganistan spoznali čo najlepšie a preto si vysvetlujeme súvislosti hneď od začiatku. V Bamyane si pozrieme výklenok, v ktorom stála ešte donedávna najväčšia socha stojaceho budhu na svete, pochádzajúca zo 6.storočia. Prečo nechal Taliban sochy budhov vyhodiť do vzduchu? Všetko sa dozviete. Prezrieme si aj ruiny „mesta výkrikov“, ktoré v 13 storočí pokorila Džingischánova armáda.

6.deň Jazero Band-e-Ameer

Dnes vyrazíme k tyrkysovému jazeru Band-e-Ameer. Je to najkrajšie jazero aké ste kedy videli? Tento prírodný skvost Afganistanu sa nachádza v prvom národnom parku krajiny. Návrat do Bamyanu a ochutnávka kulinárskych špecialít tejto oblasi. Ďalší úžasný deň za nami.

7.deň: Presun do mesta Mazar-i-Sharif

Presúvame sa na sever krajiny. Prechádzame cez pohorie Hindukuš a cez tunely, ktoré tu v 60tych rokoch vybudovali sovieti. Dnes platí, že samotná cesta je cieľ. Prejdeme cez 5 afgánskych provincií a uvidíme veľký kus krajiny. Večerný príchod do Mazar-i-Sharif. Mesto je dodnes centrom islamskej kultúry. Kedysi sa tu rozprestierala slávna Baktríjska ríša a prechádzala tu Hodvábna cesta. Toto mesto bude vašim veľkým cestovateľským skalpom.

8.deň: Mazar-i-Sharif, Balkh

Výlet do historického mesta Balkh. Toto mesto bolo svojho času centrum budhizmu, súfizmu a zoroastrianizmu. V 4.storočí tu Alexander Veľký nechal postaviť pevnosť, keď porazil peržanov. Navštívime aj viacero mešít a pozoprávame si legendy. Návrat do mesta Mazar-i-Sharif. Je Aliho mešita s kŕdľom bielych holubíc najkrajšou stavbou Strednej Ázie? Každý šít, aspoň jeden krát za život, túži toto miesto navštíviť. Rušné trhoviská a parky sú dobrým miestom na stretnutia s miestnymi priateľskými ľuďmi.

9.deň Mazar-i-Sharif, Samangan, Tashkurgan

Dnes preskúmame oblasť južne od mesta a pôjdeme si pozrieť absolútne unikátnu, do skaly vytesanú 28 metrov vysokú stupu Takht-e-rostam. Nám to trošku pripomína etiópsku Lalibelu. Celý komplex dnes patrí medzi najvýznamnejšie afganské pamiatky z pred-islamského obdobia, keď v týchto končinách ešte prekvital budhizmus. Preskúmame aj budhistické jaskyne a mesto Tashkurgan, ktoré leží na úpätí pohoria Hindukúš. Kvôli svojej strategickej polohe bolo kedysi hlavnou križovatkou ciest. Dodnes tu stojí pevnosť a palác z 19. storočia.

10.deň Prelet do Kábulu, prehliadka Kábulu, prelet do Heratu

Ranný prelet do Kábulu. Pokračujeme v prehliadke tohto legendárneho mesta starého 3500 rokov. Čo ostalo zachované z mesta, ktoré bolo kedysi centrom mughalskej ríše? Navštívime Báburove záhrady a mešitu Shah Do Shamshira ležiacu v srdci historického centra Kábulu. Na kopci Bibi Mahro s výhľadom na mesto si porozprávame, čo sa tu za posledné roky zmenilo. Presun na letisko a prelet do mesta Herat.

11.deň Herat

Herat je bývalé hlavné mesto krajiny. Prešli ním všetci významní dobyvatelia starovekých ríši. Prejdeme sa úzkymi uličkami historického centra. Okolo nás budú prechádzať ženy zahalené v modrých burkách, toto je absolútna exotika! Pozrieme si piatkovú mešitu, ktorá patrí medzi najkrajšie mešity islamského sveta. Pokojne sa môže porovnávať s mešitami v Samarkande a bude vyrovnaným súperom. Preskúmame aj citadelu, ktorá pamätá časy Alexandra Veľkého. Dnes ostane čas aj na nákupy. Kúpite si slávny perzský koberec?  Ak ste dobrí v zjednávaní, tu sa vám to bude hodiť.

12.deň Herat, prelet do Kábulu

Dnes navštívime obrovské minarety komplexu Musalla a mauzóleum Gohar Šád. Pokračujeme prehliadkou mešity Guzargah a prejdeme aj historickým mostom Puli Malaan, ktorý v 12 storočí nechali postaviť Seljukovci. Bude aj pre vás Herat najkrajším mestom krajiny? Neskoršie popoludnie prelet do Kábulu. Už sme tu ako doma 😉

13.deň Kábul, odlet domov

Rozlúčka s Kábulom. Voľný čas a posledné nákupy. Afganistan ďakujeme! Bolo to super. Transfer na letisko a odlet domov.

14.deň Prílet domov

Zážitkami a poznaním sa bohatší vraciame domov. Cestujeme, aby sme sa zdokonalili a stali lepšími ľuďmi. Spoznávame svet aj samých seba. Veríme, že po sebe aj niečo dobré zanecháme. Pridáš sa k nám?

Afganistan UŽ LETÍM

 

Cena: 3750 € 

*cena je bez spiatočnej medzinárodnej letenky s príletom do Islamabadu a odletom z Kábulu, orientačná cena letenky +/- 900 EUR), viac info v záložke Letenky

 

 Cena zahŕňa:

 • ubytovanie v jednoduchších a bezpečných hoteloch v dvojlôžkových izbách s raňajkami
 • kompletnú súkromnú dopravu potrebnú na naplnenie plánu cesty
 • vnútroštátny prelet z Mazar-i-Sharif do Kábulu
 • vnútroštátny prelet z Kábulu do Heratu
 • vnútroštátny prelet z Heratu do Kábulu
 • cestuje s vami ostrieľaný sprievodca UŽ LETÍM
 • služby miestnych sprievodcov
 • prehliadky miest
 • vstupné ma vybrané pamiatky
 • miestne dane, poplatky a povolenia na vstup do jednotlivých oblastí
 • poistenie CK proti insolventnosti

 Cena nezahŕňa:

 • spiatočnú medzinárodnú letenku s príletom do Peshawaru a odletom z Kábulu, viac info v záložke Letenky
 • víza do Afganistanu (vybavíme ich spoločne v meste Peshawar, cca 150 eur)
 • víza do Pakistanu (online, cca 30 eur)
 • príplatok za jednolôžkovú izbu  (390 eur)
 • poistenie

 

Radi vám spravíme túto cestu presne podľa vašich predstáv v súkromnej skupine, získajte viac informácií na VAŠE CESTY

Kúpou tejto cesty podporujete hlbší zmysel našich ciest. Časť z nášho zisku poputuje na vybrané dobrovoľnícke projekty alebo podporu regiónu, do ktorého cestujete. Ďakujeme!

Prečo robíme cesty bez veľkých medzinárodných leteniek?

Štandardne v cene našich ciest nie je zahrnutá medzinárodná letenka. Chceme, aby každý bol so svojou letenkou spokojný. Môžete si nájsť letenku podľa vašich predstáv, vybrať si svoju obľúbenú leteckú spoločnosť, letieť s prestupmi či bez, priletieť/odletieť o deň alebo dva skôr/neskôr. Môžete odletieť/priletieť z/do Viedne, Bratislavy, Košíc, Budapešti, Prahy, … Takto máte možnosť ovplyvniť finálnu cenu cesty a využiť čo možno najnižšie ceny leteniek. Preferujete “low cost” iba s príručnou batožinou alebo radšej cestujete komfortnejšie? Voľba je na vás.

 

Ak neradi trávite čas hľadaním leteniek môžete to nechať na nás. My vám radi letenku zabezpečíme. Príjemné časy príletov a odletov, veľká batožina v cene, zväčša jeden prestup a overená letecká spoločnosť.

30.5. - 12.6.2024
You don't have permission to register