Sledujte nás
Image Alt

O nás

Náš príbeh

Kamaráti, frajerky, bokovky, manželia, susedia aj kolegovia od nás často chceli cestovateľské rady. Tak sme vytvorili UŽ LETÍM! Kanceláriu, kde cestovanie je absolútna vášeň. Viac ako 16 rokov sa profesionálne trmácame, zjednávame, plánujeme, riešime a vychutnávame si tento svet. Zažite ho s nami! Sme profesionálni turistickí sprievodcovia, ktorí sa rozhodli robiť veci inak. Dobrodružstvo, poznanie a láska k našej planéte. Také sú cesty s UŽ LETÍM.

Vytvárame zmysluplné poznávacie cesty do celého sveta. Cestujeme iba v malých skupinách. Zaľúbili sme sa do všetkých kontinentov a okrem pre nás „bežných krajín“ ako napríklad Barma, Tibet, Kolumbia, Etiópia, Japonsko, … robíme aj poriadne divočiny ako Afganistan, Kongo, Sýria, Jemen, … Všetky cesty sú z našej dielne a pri ich tvorbe sme využili naše bohaté skúsenosti a kontakty. Naše cesty sú doslova nabité zážitkami a chceme, aby mali „hlbší zmysel“. Preto v Kongu podporujeme sirotinec so 150 deťmi, v Pakistane miestnu školu, na Borneu vysádzame stromčeky alebo na Srí Lanke sa postaráme o slony. Na tieto projekty sme vyhradili časť z nášho zisku. Veríme, že treba začať od seba a aj malá pomoc môže spraviť veľké veci.

Cestujeme aby sme sa zdokonalili a stali sa lepšími ľuďmi. Spoznávame svet a aj samých seba. Veríme, že po sebe aj niečo dobré zanecháme. Pridáš sa k nám?

Janči Buday

Zakladateľ UŽ LETÍM

Už od mala som sníval precestovať celý svet. Rozkrútil som glóbus a kde mi pristal prst tam som si predstavil, že keď budem „veľký“ pocestujem. Príležitosť sa mi naskytla až po skončení vysokej školy. Socík už bol preč a zrazu bolo toľko možností ale len 20 dní dovolenky, víkendy, sviatky. Ale to ma nezastavilo. Každú korunu som investoval do cestovania, do zážitkov. Najskôr som prešiel Európu, potom prišla na radu Ázia, neskôr Amerika, Afrika… Moja prvá cesta do Ázie bola India a hneď som dostal facku. Bol som mladý a neskúsený. Hľadal som duchovno ale to som nenašiel. Ale naučil som sa vďačnosti. Až neskôr som pochopil, že aby si spoznal sám seba, nemusíš ísť nikam. Odvtedy som bol v Indii ani neviem koľko krát. A bolo rozhodnuté, cestovaním som sa chcel živiť. Ako turistický sprievodca som pracoval 7 rokov pre BUBO.

Celkovo za tých 16 rokov čo intenzívne cestujem, som precestoval vyše 100 krajín na 5 kontinentoch, odprevádzal cez 2000 klientov vo viac ako 50tich krajinách, spoznal a stretol ľudí s rôznymi príbehmi a osudmi, prebrodil rieky, zdolal pohoria, splavil jazerá, presekával sa džungľou, zablúdil v mestách, stál na púšťach a videl západy a východy slnka všetkých farieb a odtieňov. Ale zažil som aj ťažké chvíle, odlúčenia, smutné životné príbehy, ničenie prírody, prekonal zemetrasenia, tajfúny, hurikány, záplavy. Teraz viem, že ma to malo niečo naučiť, posunúť vpred a získať skúsenosti. A tie Vám teraz ponúkame! Ide o to, aby to čo robíte Vám prinieslo radosť. Len s vášňou spravíte veci najlepšie ako viete. Pridajte sa, spomaľte, rozhliadnite sa navôkol a vychutnajte tú krasu našej planéty. Cestujte s láskou, zažite s nami jedinečné zážitky, nájdite pokoj v duši a možno nakoniec spoznáte samých seba…

You don't have permission to register