Sledujte nás
Image Alt

Bhután, Nepál

Cesta poznania do dvoch odlišných svetov. Bhután, bájna krajina Šangri-la a očarujúci Nepál

Bhután, Nepál

4500 € / osoba
(0 Reviews)

Bhután a Nepál. Bhután, bájna krajina Šangri-la, v ktorej je dôležitejšie hrubé domáce šťastie viac ako hrubý domáci produkt. Bhután je krajinou rozprávok a zároveň jednou z najmenej navštevovaných ázijských krajín. Nepál vás očarí od prvej minúty. Jedinečné pamiatky, krásne chrámy, Himaláje, šťavnatá zelená príroda a milí ľudia. Vydajte sa s nami na cestu poznania do týchto dvoch odlišných svetov a jedinečného kúta našej planéty.

 

Termín: 1.11. – 14.11.2024                  

Počet dní: 14 dní cesta

Cena: 4500 € 

*cena je bez spiatočnej medzinárodnej letenky (+/- 1000€), viac info v záložke Letenky

 

→ táto cesta je našou špecialitou

→ to najlepšie z Bhutánu a Nepálu

→ program nabitý zážitkami

→ Thimpu, Paro, Punakha, Tigrie hniezdo, Káthmandu, Bandipur, Pokhara, Himaláje

→ národný park Chitwan: slony, tigre, nosorožce

→ plná penzia v Bhutáne v cene

→ veľa peších prechádzok a ľahkých túr

 

Ak máte záujem o kratšiu cestu čisto do Bhutánu (bez Nepálu) kliknite na BHUTÁN.

 

Radi vám spravíme túto cestu presne podľa vašich predstáv v súkromnej skupine, získajte viac informácií na VAŠE CESTY

Kúpou tejto cesty podporujete hlbší zmysel našich ciest. Časť z nášho zisku poputuje na vybrané dobrovoľnícke projekty alebo podporu regiónu, do ktorého cestujete. Ďakujeme!

Čo očakávať

Náročnosť 0
Bezpečnosť 0
Labužník 0
Mesto 0
Príroda 0
Čas na seba 0
Úroveň hotelov 0

Mapa cesty

mapka-bhutan-nepal-22

1.deň Odlet z Európy

Odlet z Európy do Bhutánu.

2.deň Prílet do Bhutánu

Prelet nad Himalájami a prílet do Bhutánu. Vitajte v krajine lietajúceho draka.  Nenáročný presun z Paro do hlavného mesta Thimpu. Cestou si porozprávame o miestom osvietenom kráľovi, budhizme a vysvetlíme si koncept bhutánskeho konceptu šťastia. Čerstvý horský vzduch a prechádzka po Thimpu. Večera v najlepšej reštaurácii mesta. Prvé bhutánske chute a vône.

3.deň Thimpu

Po raňajkách sa odvezieme k obrovskej soche Budhu týčiacej sa nad mestom. Krásny výhľad do údolia. Ráno plný síl sa vyberieme na krásnu prechádzku lesom. Prehliadka Thimpu. Navštívime aj školu, múzeum a poštu, kde si môžete nechať vyrobiť vlastnú známku, ktorú nalepíte na pohľadnicu a pošlete ju domov vašim blízkym. Na štadióne si pozrieme streľbu z luku. Je to národný šport Bhutánu a športovci dokážu trafiť terč až na vzdialenosť 120 metrov. Navštívime aj miestne trhovisko. Ak budete vládať, po večeri môžeme skočiť na drink do miestneho baru a nasať atmosféru bhutánskeho nočného života.

4.deň Thimpu - Punakha

Vyrážame smerom do údolia Punakha. Zastavíme sa v priesmyku Dochula (3140 m.n.m.). Ľahšia túra cez rododendrónový les na kopec k chrámu Lungtsezekha. Cestou možno natrafíme na jaky a z vrchu sa nám naskytnú úžasné výhľady na Himaláje. Návrat späť do priesmyku, ochutnáme bhutánsky čaj a autom pokračujeme do úrodného údolia, kde pestujú červenú ryžu. Pešo prejdeme cez polia až do chrámu Chhimi Lhakhang. Prečo sú v miestnej dedine na stenách namaľované penisy a  kto to bol božský blázon? Dostanete aj vy požehnanie dreveným penisom? Ubytovanie v bhutánskom hotelíku s výhľadom do údolia.

5.deň Punakha - Paro

Presun do údolia Punakha a prechádzka ryžovými políčkami k chrámu na kopci (Khamsum Yuelley Namgyal stupa). Nádherné výhľady do údolia. Samotný chrám je typickou ukážkou jedinečnej bhutánskej architektúry. Pešo pokračujeme cez visutý most cez rieku  Mo Chu. Piknikový obed. Poobede si spravíme prehliadku najkrajšej bhutánskej pevnosti Punakha Dzong. Nazrieme aj do budhistického chrámu. Zameditujete si s mníchmi? Presun do mesta Paro. Vyskúšate večer bylinkový kúpeľ s horúcimi kameňmi? Takto zrelaxovaní si zaslúžime ešte miestne pivo Red Panda. Pozývame!

6.deň Tigrie hniezdo

To najlepšie z Bhutánu na záver a ďalší splnený cestovateľský sen. Úchvatné Tigrie hniezdo postavené na nedostupnom brale. Dvojhodinový výstup bude stáť za každý jeden krok. Dnes sa ešte zastavíme pri pevnosti Drugyal Dzong s výhľadom na sedemtisícovú horu Jomolhari. Prehliadka mesta Paro a najstaršieho budhistického chrámu Bhutánu Kichu Lhakang.

7.deň Prelet do Nepálu

Prelet nad Himalájmi. Uvidíme nejaké osemtisícovky a Mount Everest? Pristávame v hlavnom meste Nepálu v Káthmandu, v ktorom sme ako doma. Rozdiel pocítite hneď po vystúpení z lietadla. Kým Bhutánci skôr pripomínajú Tibeťanov, Nepálci zase Indov. Veríme, že vás toto rušné hlavné mesto očarí ako nás, keď sme sem prišli prvý krát. Bývať budeme v centre mesta, v štvrti Thamel. Nachádzame sa v úplne inom svete, čarovnom, jedinečnom, s množstvom vôní, hlasného trúbenia a elektrizujúcou atmosférou. Ženy tu chodia oblečené vo farebnom sári a muži majú na hlavách nepálske topi. Spletité uličky plné prijemných kaviarní a obchodíkov. Dnes nás čaká ešte prechádzka po hlavnom meste. Navštívime kráľovské námestie Durbar so starými palácmi. Žije tu dokonca aj živá bohyňa Kumari.

8.deň Bhaktapur - Káthmandu

Skoro ráno na svitaní je možnosť absolvovať vyhliadkový let k Mount Everestu a ďalším himalájskym osemtisícovkám (fakultatívne). Po raňajkách nás čaká výlet do historického mestečka Bhaktapur, ktoré je podľa nás najkrajším mestom celého Nepálu. Nádherné paláce a chrámy a jedinečná newarská kultúra. Tehlami dláždené ulice a krásne drevené vyrezávané okná najkrajšie v celom Nepále. Atmosféra, ktorá sa nedá opísať, tú jednoducho treba zažiť. Návrat do Káthmandú. Obrovská stupa Bodnath je jedným zo symbolov mesta a patrí medzi najväčšie na svete. Aký je rozdiel medzi budhistami a hinduistami? Nepál je krásnym príkladom oboch týchto náboženstiev. V chráme Pashupatinath sa odohráva rituál spaľovania mŕtvych. Stretneme svätých mužov?

9.deň Kathmandu - Chitwan

Krásny výhľad na mesto je z kopca, na ktorom stojí opičí chrám Swayambhunat. Opúšťame Káthmandu a scénickou cestou pokračujeme smerom do národného parku Chitwan. Zaraftujeme si na himalájskej rieke Trisuli (fakultatívne)? Zelené hory všade navôkol a výhľady ako z dokumentu National Geografic. Príchod do Chitwanu. Sme v tropickej oblasti a vy akoby ste sa v priebehu jedného dňa ocitli v úplne inom svete. Táto oblasť Nepálu viac pripomína Indiu a pribudnú aj slony. Spať budeme na okraji národného parku, do ktorého sa vyberieme zajtra ráno. Áno, aj toto je Nepál.

10.deň Chitwan - Bandipur

Vstupujeme do národného parku. Čaká nás doobedné safari. Ak budeme mať šťastie možno uvidíme bengálskeho tigra, leoparda alebo nosorožce.  Poplavíme sa aj po rieke Rapti a budeme hľadať krokodíly. Opúšťame Chitwan a pokračujeme do príjemného malého mestečka Bandipur, učupeného na úpätí Himalájí. Jedinečná newarská kultúra, nádherné výhľady, horský vzduch, pokojná atmosféra a možnosť krásnych prechádzok po okolí. Masív osemtisícovej hory Anapurna vám vyrazí dych.

11.deň Bandipur - Pokhara

Príjemné doobedie v Bandipure. Príchod do mesta Pohkara, ležiaceho pod úpätím Anapurny. Najkrajšia časť mesta je pri jazere Phewa. Tu budeme bývať. Ak vyjde počasie a uvidíme Himaláje, budeme sa môcť pokochať najvyšším prevýšením na svete. Z meste ležiaceho vo výške cca 800 m n. m. vidno osemtisícové zasnežené Himaláje. Tu dole je však teplo a všetko je zelené.

12.deň Pokhara

Na jazere Phewa sa loďkou dostaneme na malý ostrovček s hinduistických chrámom. Nad mestom sa týči pagoda svetového mieru Shanti. Vedie k nej lesný chodník. Oplatí sa vyšliapať až hore a odmenou nám budú krásne výhľady. Dnes budete mať dosť času posedieť si v príjemných čajovniach, nakúpiť krásne nepálske suveníry alebo sa zrelaxovať pri ajurvédskej masáži.

13.deň Pokhara - Kathmandu

V malej dedinke Sarangot na kopci za Pokharou je najkrajší výhľad na Himaláje. Chceme tu byť na svitaní, vychádzajúce slnko hádže jedinečné farby na zasnežené vrcholky hôr. Po raňajkách sa rozlúčime s Pokharou a preletíme do Kathmandu. Voľný čas v hlavnom meste Nepálu. Večer si v našom obľúbenom bare si pripomenieme tú kopu zážitkov, ktoré sme spoločne zažili a ktoré si odnesiete domov. Verte, že to je ten najlepší suvenír.

14.deň Odlet do Európy

Rozlúčka s touto čarovnou krajinou, transfer na letisko a odlet späť do Európy. Bhután a Nepál ďakujeme.

Cena: 4500 € 

*cena je bez spiatočnej medzinárodnej letenky ( +/- 1000 EUR), viac info v záložke Letenky

 

 Cena zahŕňa:

 • Ubytovanie: v Bhutáne v pekných hoteloch postavených v bhutánskom štýle (na úrovni našich 3*) v dvojlôžkových izbách, v Nepále ubytovanie v príjemných hoteloch 3* alebo penziónoch v dvojlôžkových izbách
 • strava : v Bhutáne plná penzia – lokálna bhutánska strava, v Nepále raňajky
 • cestuje s vami sprievodca Už letím
 • služby miestnych sprievodcov
 • prelet z Bhutánu (Paro) do Nepálu (Kathmandu)
 • kompletnú súkromnú dopravu potrebnú na naplnenie plánu cesty
 • prehliadky miest
 • všetky výlety
 • bhutánske vízové poplatky a povolenia
 • vstupné na vybrané pamiatky
 • poistenie CK proti insolventnosti

 

 Cena nezahŕňa:

 • spiatočnú medzinárodnú letenku (+/- 1000 EUR), prílet do Paro a odlet z Káthmandu, viac info v záložke Letenky
 • prelet z Pokhary do Kathmandu (+/- 90 EUR)
 • nepálske víza cca 25 EUR
 • príplatok za jednolôžkovú izbu  (na vyžiadanie)

Upozornenie:

Ide o veľmi príjemnú cestu po najkrajších miestach v Bhutáne a Nepále. V krátkom čase je z programu vyťažené maximum. Bhután má krásnu prírodu plnú hôr a lesov. V pláne máme aj viacero kratších túr v nenáročnom teréne (cca 1-2 hodiny). Najťažší je výstup na Tigrie hniezdo. Cca 2 hodiny tam a 2 späť. Je to výstup do kopca, ktorý sa dá prirovnať obtiažnosťou túre na Téryho chatu u nás v Tatrách. Je to ešte menej namáhavé a  zvládne to aj „neturista“. Ak by niekto nevládal, môže sa nechať vyviesť oslíkom.

 

Radi vám spravíme túto cestu presne podľa vašich predstáv v súkromnej skupine, získajte viac informácií na VAŠE CESTY

Kúpou tejto cesty podporujete hlbší zmysel našich ciest. Časť z nášho zisku poputuje na vybrané dobrovoľnícke projekty alebo podporu regiónu, do ktorého cestujete. Ďakujeme!

1.deň Odlet z Európy

Odlet z Európy do Bhutánu.

2.deň Prílet do Bhutánu

Prelet nad Himalájami a prílet do Bhutánu. Vitajte v krajine lietajúceho draka.  Nenáročný presun z Paro do hlavného mesta Thimpu. Cestou si porozprávame o miestom osvietenom kráľovi, budhizme a vysvetlíme si koncept bhutánskeho konceptu šťastia. Čerstvý horský vzduch a prechádzka po Thimpu. Večera v najlepšej reštaurácii mesta. Prvé bhutánske chute a vône.

3.deň Thimpu

Po raňajkách sa odvezieme k obrovskej soche Budhu týčiacej sa nad mestom. Krásny výhľad do údolia. Ráno plný síl sa vyberieme na krásnu prechádzku lesom. Prehliadka Thimpu. Navštívime aj školu, múzeum a poštu, kde si môžete nechať vyrobiť vlastnú známku, ktorú nalepíte na pohľadnicu a pošlete ju domov vašim blízkym. Na štadióne si pozrieme streľbu z luku. Je to národný šport Bhutánu a športovci dokážu trafiť terč až na vzdialenosť 120 metrov. Navštívime aj miestne trhovisko. Ak budete vládať, po večeri môžeme skočiť na drink do miestneho baru a nasať atmosféru bhutánskeho nočného života.

4.deň Thimpu – Punakha

Vyrážame smerom do údolia Punakha. Zastavíme sa v priesmyku Dochula (3140 m.n.m.). Ľahšia túra cez rododendrónový les na kopec k chrámu Lungtsezekha. Cestou možno natrafíme na jaky a z vrchu sa nám naskytnú úžasné výhľady na Himaláje. Návrat späť do priesmyku, ochutnáme bhutánsky čaj a autom pokračujeme do úrodného údolia, kde pestujú červenú ryžu. Pešo prejdeme cez polia až do chrámu Chhimi Lhakhang. Prečo sú v miestnej dedine na stenách namaľované penisy a  kto to bol božský blázon? Dostanete aj vy požehnanie dreveným penisom? Ubytovanie v bhutánskom hotelíku s výhľadom do údolia.

5.deň Punakha – Paro

Presun do údolia Punakha a prechádzka ryžovými políčkami k chrámu na kopci (Khamsum Yuelley Namgyal stupa). Nádherné výhľady do údolia. Samotný chrám je typickou ukážkou jedinečnej bhutánskej architektúry. Pešo pokračujeme cez visutý most cez rieku  Mo Chu. Piknikový obed. Poobede si spravíme prehliadku najkrajšej bhutánskej pevnosti Punakha Dzong. Nazrieme aj do budhistického chrámu. Zameditujete si s mníchmi? Presun do mesta Paro. Vyskúšate večer bylinkový kúpeľ s horúcimi kameňmi? Takto zrelaxovaní si zaslúžime ešte miestne pivo Red Panda. Pozývame!

6.deň Tigrie hniezdo

To najlepšie z Bhutánu na záver a ďalší splnený cestovateľský sen. Úchvatné Tigrie hniezdo postavené na nedostupnom brale. Dvojhodinový výstup bude stáť za každý jeden krok. Dnes sa ešte zastavíme pri pevnosti Drugyal Dzong s výhľadom na sedemtisícovú horu Jomolhari. Prehliadka mesta Paro a najstaršieho budhistického chrámu Bhutánu Kichu Lhakang.

7.deň Prelet do Nepálu

Prelet nad Himalájmi. Uvidíme nejaké osemtisícovky a Mount Everest? Pristávame v hlavnom meste Nepálu v Káthmandu, v ktorom sme ako doma. Rozdiel pocítite hneď po vystúpení z lietadla. Kým Bhutánci skôr pripomínajú Tibeťanov, Nepálci zase Indov. Veríme, že vás toto rušné hlavné mesto očarí ako nás, keď sme sem prišli prvý krát. Bývať budeme v centre mesta, v štvrti Thamel. Nachádzame sa v úplne inom svete, čarovnom, jedinečnom, s množstvom vôní, hlasného trúbenia a elektrizujúcou atmosférou. Ženy tu chodia oblečené vo farebnom sári a muži majú na hlavách nepálske topi. Spletité uličky plné prijemných kaviarní a obchodíkov. Dnes nás čaká ešte prechádzka po hlavnom meste. Navštívime kráľovské námestie Durbar so starými palácmi. Žije tu dokonca aj živá bohyňa Kumari.

8.deň Bhaktapur – Káthmandu

Skoro ráno na svitaní je možnosť absolvovať vyhliadkový let k Mount Everestu a ďalším himalájskym osemtisícovkám (fakultatívne). Po raňajkách nás čaká výlet do historického mestečka Bhaktapur, ktoré je podľa nás najkrajším mestom celého Nepálu. Nádherné paláce a chrámy a jedinečná newarská kultúra. Tehlami dláždené ulice a krásne drevené vyrezávané okná najkrajšie v celom Nepále. Atmosféra, ktorá sa nedá opísať, tú jednoducho treba zažiť. Návrat do Káthmandú. Obrovská stupa Bodnath je jedným zo symbolov mesta a patrí medzi najväčšie na svete. Aký je rozdiel medzi budhistami a hinduistami? Nepál je krásnym príkladom oboch týchto náboženstiev. V chráme Pashupatinath sa odohráva rituál spaľovania mŕtvych. Stretneme svätých mužov?

9.deň Kathmandu – Chitwan

Krásny výhľad na mesto je z kopca, na ktorom stojí opičí chrám Swayambhunat. Opúšťame Káthmandu a scénickou cestou pokračujeme smerom do národného parku Chitwan. Zaraftujeme si na himalájskej rieke Trisuli (fakultatívne)? Zelené hory všade navôkol a výhľady ako z dokumentu National Geografic. Príchod do Chitwanu. Sme v tropickej oblasti a vy akoby ste sa v priebehu jedného dňa ocitli v úplne inom svete. Táto oblasť Nepálu viac pripomína Indiu a pribudnú aj slony. Spať budeme na okraji národného parku, do ktorého sa vyberieme zajtra ráno. Áno, aj toto je Nepál.

10.deň Chitwan – Bandipur

Vstupujeme do národného parku. Čaká nás doobedné safari. Ak budeme mať šťastie možno uvidíme bengálskeho tigra, leoparda alebo nosorožce.  Poplavíme sa aj po rieke Rapti a budeme hľadať krokodíly. Opúšťame Chitwan a pokračujeme do príjemného malého mestečka Bandipur, učupeného na úpätí Himalájí. Jedinečná newarská kultúra, nádherné výhľady, horský vzduch, pokojná atmosféra a možnosť krásnych prechádzok po okolí. Masív osemtisícovej hory Anapurna vám vyrazí dych.

11.deň Bandipur – Pokhara

Príjemné doobedie v Bandipure. Príchod do mesta Pohkara, ležiaceho pod úpätím Anapurny. Najkrajšia časť mesta je pri jazere Phewa. Tu budeme bývať. Ak vyjde počasie a uvidíme Himaláje, budeme sa môcť pokochať najvyšším prevýšením na svete. Z meste ležiaceho vo výške cca 800 m n. m. vidno osemtisícové zasnežené Himaláje. Tu dole je však teplo a všetko je zelené.

12.deň Pokhara

Na jazere Phewa sa loďkou dostaneme na malý ostrovček s hinduistických chrámom. Nad mestom sa týči pagoda svetového mieru Shanti. Vedie k nej lesný chodník. Oplatí sa vyšliapať až hore a odmenou nám budú krásne výhľady. Dnes budete mať dosť času posedieť si v príjemných čajovniach, nakúpiť krásne nepálske suveníry alebo sa zrelaxovať pri ajurvédskej masáži.

13.deň Pokhara – Kathmandu

V malej dedinke Sarangot na kopci za Pokharou je najkrajší výhľad na Himaláje. Chceme tu byť na svitaní, vychádzajúce slnko hádže jedinečné farby na zasnežené vrcholky hôr. Po raňajkách sa rozlúčime s Pokharou a preletíme do Kathmandu. Voľný čas v hlavnom meste Nepálu. Večer si v našom obľúbenom bare si pripomenieme tú kopu zážitkov, ktoré sme spoločne zažili a ktoré si odnesiete domov. Verte, že to je ten najlepší suvenír.

14.deň Odlet do Európy

Rozlúčka s touto čarovnou krajinou, transfer na letisko a odlet späť do Európy. Bhután a Nepál ďakujeme.

Cena: 4500 € 

*cena je bez spiatočnej medzinárodnej letenky ( +/- 1000 EUR), viac info v záložke Letenky

 

 Cena zahŕňa:

 • Ubytovanie: v Bhutáne v pekných hoteloch postavených v bhutánskom štýle (na úrovni našich 3*) v dvojlôžkových izbách, v Nepále ubytovanie v príjemných hoteloch 3* alebo penziónoch v dvojlôžkových izbách
 • strava : v Bhutáne plná penzia – lokálna bhutánska strava, v Nepále raňajky
 • cestuje s vami sprievodca Už letím
 • služby miestnych sprievodcov
 • prelet z Bhutánu (Paro) do Nepálu (Kathmandu)
 • kompletnú súkromnú dopravu potrebnú na naplnenie plánu cesty
 • prehliadky miest
 • všetky výlety
 • bhutánske vízové poplatky a povolenia
 • vstupné na vybrané pamiatky
 • poistenie CK proti insolventnosti

 

 Cena nezahŕňa:

 • spiatočnú medzinárodnú letenku (+/- 1000 EUR), prílet do Paro a odlet z Káthmandu, viac info v záložke Letenky
 • prelet z Pokhary do Kathmandu (+/- 90 EUR)
 • nepálske víza cca 25 EUR
 • príplatok za jednolôžkovú izbu  (na vyžiadanie)

 

Radi vám spravíme túto cestu presne podľa vašich predstáv v súkromnej skupine, získajte viac informácií na VAŠE CESTY

Kúpou tejto cesty podporujete hlbší zmysel našich ciest. Časť z nášho zisku poputuje na vybrané dobrovoľnícke projekty alebo podporu regiónu, do ktorého cestujete. Ďakujeme!

Prečo robíme cesty bez veľkých medzinárodných leteniek?

Štandardne v cene našich ciest nie je zahrnutá medzinárodná letenka. Chceme, aby každý bol so svojou letenkou spokojný. Môžete si nájsť letenku podľa vašich predstáv, vybrať si svoju obľúbenú leteckú spoločnosť, letieť s prestupmi či bez, priletieť/odletieť o deň alebo dva skôr/neskôr. Môžete odletieť/priletieť z/do Viedne, Bratislavy, Košíc, Budapešti, Prahy, … Takto máte možnosť ovplyvniť finálnu cenu cesty a využiť čo možno najnižšie ceny leteniek. Preferujete “low cost” iba s príručnou batožinou alebo radšej cestujete komfortnejšie? Voľba je na vás.

 

Ak neradi trávite čas hľadaním leteniek môžete to nechať na nás. My vám radi letenku zabezpečíme. Príjemné časy príletov a odletov, veľká batožina v cene, zväčša jeden prestup a overená letecká spoločnosť.

1.11. - 14.11.2024
You don't have permission to register