Sledujte nás
Image Alt

Havaj

Veľký okruh Havajskými ostrovmi

Havaj

3590 € / osoba
(0 Reviews)

Havaj. Cesta v privátnej skupine po Havajských ostrovoch. Top pláže, sopky, zelené hory, korytnačky, nádherné západy slnka ale ja vulkány, láva, Honolulu, Waikiki či Pearl Harbour. Poznanie, oddych, štýlové ubytovanie, skúsený slovenský sprievodca a skvelé zážitky. Havaj UŽ LETÍM!

 

Termín: 15.10. – 28.10.2024 (3 ostrovy)

                    15.10. – 31.10.2024 (4 ostrovy)

Počet dní: 14 dní (3 ostrovy)

                          17 dní (4 ostrovy)

Cena: 3590 EUR (3 ostrovy)

               4390 EUR (4 ostrovy)

*cena je bez spiatočnej medzinárodnej letenky (+/- 1000 €), viac info v záložke Letenky

→ to najlepšie z Havajských ostrovov

→ ubytovanie v 3* a 4* hoteloch

→ skvelý slovenský UŽ LETÍM sprievodca

→ najbohatší program na slovenskom trhu

→ Oahu, Kauai, Big Island, Maui

 

Cestujeme výhradne v malých skupinách. Minimálny počet cestovateľov na Havaj je 6 a maximálny 10.

 

Radi vám spravíme túto cestu presne podľa vašich predstáv v súkromnej skupine, získajte viac informácií na VAŠE CESTY

Kúpou tejto cesty podporujete hlbší zmysel našich ciest. Časť z nášho zisku poputuje na vybrané dobrovoľnícke projekty alebo podporu regiónu, do ktorého cestujete. Ďakujeme!

Čo očakávať

Náročnosť 0
Bezpečnosť 0
Labužník 0
Mesto 0
More a príroda 0
Úroveň hotelov 0
Oddych 0

Mapa cesty

mapka-hawai už letím

1.deň Odlet na Havaj

Havaj! Balíme kufre a odlietame na Havaj. Prílet na Big Island do Hilo. Transfer na hotel a prvá možnosť osviežiť sa v klíme, ktorá sa celoročne nemení. Večerné kúpanie v mori, relax a pohoda.

2.deň Big Island, Hilo

Hilo je najväčšie mesto na ostrove a má príjemnú atmosféru. Na najväčšom trhu na súostroví nájdeme bohatý výber tropického ovocia. Jedna z najkrajších  pláží východnej časti ostrova Manini-Owali s bielym pieskom v blízkosti lávových polí ponúka skvelú možnosť pre aklimatizáciu. Mauna Kea (4205 m.n.m.) je spiaci obor, na vrchol ktorého vystúpime. Najvyššia hora na ostrovoch s najkrajším výhľadom do okolia. Uvidíme ostrov Maui alebo Kaho-Olawe? Výhľad na nočnú oblohu bez akýchkoľvek exhalátov patrí k tým najjasnejším na svete. Mauna Kea je považovaná za najvyššiu horu sveta, výška samotného kopca je cez 10km. Západ slnka na vrchole a teplota vzduchu okolo 0 stupňov. Večerný návrat na hotel, kde je opäť okolitá teplota na krátky rukáv. To je charakteristika ostrova Big Island.

3.deň Big Island, sopka Kilauea

Výlet k sopke Kilauea. Viete, že je to najaktívnejšia sopka na svete? O tomto mieste sa dozvieme všetko. Osvieženie sa a prechádzka ku kráteru Kilauea Iki. Morský oblúk vulkanického pôvodu Holei Sea Arch a asfaltová cesta zaliata lávou. Pauahi Crater Hiiaka Crater sú súčasťou vulkánu Kilauea. Lávový tunel Thurston Lava Tube. Po zotmení presun do východnej časti vulkánu Kilauea a návšteva lávových polí za úplnej tmy. Uvidíme tečúcu lávu priamo pred očami? Možnosť prenájmu bicykla pre jednoduchší prechod k láve (fakultatívne). Pri neprimeranej alebo nedostatočnej aktivite sopky sa táto časť výletu z bezpečnostných dôvodov nekoná. Neskorý príchod na hotel a fantastický deň za nami.

4.deň Big Island, pláže a korytnačky

Zátoka Jamesa Cooka – Kealakekua Bay, miesta, kde známy kapitán prišiel o život. Kúpanie a šnorchlovanie. Pri troche šťastia uvidíme metrové korytnačky alebo delfíny. Ochutnávka miestnej kávy z Kony a  pokračovanie na najjužnejší bod USA – South Point Heiau. Fakultatívna možnosť navštíviť jedinú zelenú pláž na svete známu ako Green sand Beach či Mahana Beach.

5.deň Prelet z Big Island na Kauai

Prelet z Hilo (Big Island) do Lihue (Kauai). Transfer na hotel, odpočinok na plážach a načerpanie nových síl pre ďalšie dni poznávania.

6.deň Kauai, Havajský Grand Canyon, Jurský park, vodopád a pláž

Ranný odchod na známu pláž Polihale beach. Je to najzápadnejší bod našej trasy a najživšia pláž na ostrove Kauai. Kúpanie sa v prítomnosti odvážnych surferov jazdiacich na mnohometrových vlnách. My vieme, kde sa môžeme bezpečne kúpať a užívať si scenérie vzdialených útesov. Navštívime Waimea Canyon, pravdepodobne najmalebnejší kaňon sveta. S hĺbkou vyše tisíc metrov je právom nazývaný Havajsky Grand Canyon. Množstvo fotozastávok a prechádzka ku Cliff Trail lookout. Výhľad na kaňon z druhej strany a vodopády Waipo’o. Pokračujeme k Na Pali Coast – polkruhové zelené údolie, panoramatický výhľad na údolie z vtáčej perspektívy. Prechádzka na Pihea Vista. Jedno z najkrajších miest na planéte, kde sa natáčal aj Jurský park.

7.deň Kauai, najkrajšia pláž na Havaji

Putovanie na sever ostrova. Queen’s bath – kúpanie v prírodnom bazéne na pobreží, cesta k nemu môže byt šmykľavá a zablatená, ale prekonať ju stojí rozhodne za to. Pohoda na Haena Beach park a kúpanie pri obrovskom previse jaskyne. Pohoda pri mori a predaj čerstvého kokosu. Poobede nás čaká túra (Kalalau Trail) po útesoch k jednej z najkrajších pláží na Havaji – Hanakapi’ai beach.

8.deň Prelet z Kauai na Oahu

Prelet z Lihue (Kauai) do Honolulu (Oahu). Presun na hotel priamo v centre Honolulu, len niekoľko minút pešo od pláže Waikiki, priestor pre rekreáciu a oddych.

9.deň Oahu, Honolulu, Waikiki, Pearl Harbour

Voľný oddychový deň. Čas na centrum mesta alebo dáte prednosť pláži Waikiki? Vychutnávanie unikátnej atmosféry Honolulu, obchody, Hard Rock Cafe, pláže a kvalitné reštaurácie. Alebo navštívime Pearl Harbor (fakultatívne)?

10.deň Oahu, Honolulu, Koko Head, Hanauma Bay

Oddychový deň alebo pre vás máme pripravený ďalší fakultatívny výlet na sopku Koko Head. Aby sme sa sem dostali potrebujeme prekonať asi 1000 podvalov z niekdajšej železnice, ktorá slúžila počas vojny na vývoz strategického materiálu. Dnes je to jeden z najkrajších výhľadov na južné brehy Oahu a mesto Honolulu. Hanauma Bay je zátoka, kde sa dá výborne šnorchlovať a oddychovať. Nachádza sa len 15 minút pešo od úpätia vulkánu Koko Head. Vustúpite až na jej vrchol?

11.deň Oahu, Honolulu

Punchbowl Crater a Národný cintorín pacifiku, kde sa nachádzajú desaťtisíce pozostatkov známych aj neznámych amerických hrdinov a krásny vyhľad na mesto. Downtown Hohnolulu, biznis srdce mesta, ktoré sa nachádza cca 5 km od Waikiki a nemá s turizmom takmer nič spoločné. Povieme a ukážeme si v meste všetko podstatné. Lolani palace – jediný kráľovský palác na území USA (fakultatívne).

 

12.deň Oahu, Honolulu

Centrum a Waikiki. Posledný deň pre hlavné mesto. Dáme si lekciu surfingu? Nakúpime lacno a dobre v amerických outletových obchodoch? Oddych a plážovanie. Pre náročných možnosť absolvovať výlet do Polynézskeho kultúrneho centra na severe ostrova, kde sa dozvieme o tejto časti sveta všetko. Alebo poldňový peší výlet na sopku Diamond Head a zaručene najkrajší výhľad na Waikiki. Odtiaľto leží mesto doslova na dlani.

13.deň Honolulu, odlet domov (3 ostrovy) alebo prelet na Maui (4 ostrovy)

3 ostrovy: Posledné kúpanie, transfer na letisko a odlet domov.

4 ostrovy: Prelet z Honolulu (ostrov Oahu) do Kahului (ostrov Maui). Transport na hotel a ubytovanie sa. Vychutnanie pohody na miestnych plážach pod palmami, budeme večer grilovať?

14.deň Prílet domov (3 ostrovy) / Maui - pláže, príroda a západ slnka (4 ostrovy)

3 ostrovy: Prílet domov. Havaj bolo to super. Ďakujeme.

4 ostrovy: Ranný odchod smer Ukumehame beach park – pláž južných brehov Maui. Krátka zastávka na Launiupoko beach park – jedno z najpopulárnejších miest na Maui pre surfing. Stretneme Hollywoodske hviezdy na May’s Beach? Okúpeme sa na luxusných plážach najlepších svetových rezortov. Odchod mimo civilizáciu a Nakalele blow hole – „veľrybí výdych“. Nádherná príroda a výhľady z Mushroom Shaped Rock. Večerný prechod na Haleakala (3055 m.n.m.) – výhľadový bod Kalahaku a západ slnka na vulkáne s najširším kráterom na Havaji. Príchod na hotel neskoro večer.

15.deň Maui, ďalšie pláže a vodopády

Ranné uvoľnenie na Ulupalakua Vineyards. Ochutnáme miestnu špecialitu – ananásové víno z miestnej plantáže. Prechod juhovýchodom ostrova a Min Gu, výhľad z južných brehov. Pipiway trail – malá túra plná zážitkov. Prechádzka k vodopádu cez bambusový les a „botanickú záhradu“. Trúfneme si okúpať sa pod vodopádom vysokým 150 metrov? Waimoku – ďalší krásny vodopád. Mestečko Hana a pláž s červeným pieskom. Je to ukrytá pláž a jediná svojho druhu na Havaji. Perličkový kúpeľ a prekrásna scenéria nekomerčného Havaja. Ak stihneme, pred zotmením sa ešte okúpeme v Puaa Kaa vodopáde, pod ktorým sa nachádza svieže prírodne jazierko ako vystrihnuté z rozprávky.

16.deň Maui, odlet domov

Posledné kúpanie, transfer na letisko a odlet domov.

17.deň Prílet domov

Prílet domov. Havaj bolo to super! Ďakujeme

Cena:  3590 EUR (3 ostrovy)

                4390 EUR (4 ostrovy)

*cena je bez letenky (+/- 1000 €), viac info v záložke Letenky

 

Cena zahŕňa:

 • ubytovanie v 3* a 4* hoteloch v dvojlôžkových izbách
 • služby slovenského sprievodcu UŽ LETÍM
 • kompletnú dopravu potrebnú na naplnenie plánu cesty
 • vnútroštátne prelety Hilo – Lihue a Lihue – Honolulu
 • pri 4 ostrovoch ešte prelet Honolulu – Kahului
 • vtupy do národných parkov
 • vstupné potrebné na vybrané pamiatky
 • poistenie CK proti insolventnosti

 Cena nezahŕňa:

 • spiatočnú medzinárodnú letenku, viac info v záložke Letenky
 • stravu
 • príplatok za jednolôžkovú izbu: 3 ostrovy 720 € a 4 ostrovy 900 € (pre osoby čo cestujú sami, v prípade záujmu možnosť doubytovať v dvojlôžkovej izbe)
 • poistenie (vieme sprostredkovať)
 • fakultatívne aktivity (cca 50 €)

 

Radi vám spravíme túto cestu presne podľa vašich predstáv v súkromnej skupine, získajte viac informácií na VAŠE CESTY.

Kúpou tejto cesty podporujete hlbší zmysel našich ciest. Časť z nášho zisku poputuje na vybrané dobrovoľnícke projekty alebo podporu regiónu, do ktorého cestujete. Ďakujeme!

HAVAJ

1.deň Odlet na Havaj

Havaj! Balíme kufre a odlietame na Havaj. Prílet na Big Island do Hilo. Transfer na hotel a prvá možnosť osviežiť sa v klíme, ktorá sa celoročne nemení. Večerné kúpanie v mori, relax a pohoda.

2.deň Big Island, Hilo

Hilo je najväčšie mesto na ostrove a má príjemnú atmosféru. Na najväčšom trhu na súostroví nájdeme bohatý výber tropického ovocia. Jedna z najkrajších  pláží východnej časti ostrova Manini-Owali s bielym pieskom v blízkosti lávových polí ponúka skvelú možnosť pre aklimatizáciu. Mauna Kea (4205 m.n.m.) je spiaci obor, na vrchol ktorého vystúpime. Najvyššia hora na ostrovoch s najkrajším výhľadom do okolia. Uvidíme ostrov Maui alebo Kaho-Olawe? Výhľad na nočnú oblohu bez akýchkoľvek exhalátov patrí k tým najjasnejším na svete. Mauna Kea je považovaná za najvyššiu horu sveta, výška samotného kopca je cez 10km. Západ slnka na vrchole a teplota vzduchu okolo 0 stupňov. Večerný návrat na hotel, kde je opäť okolitá teplota na krátky rukáv. To je charakteristika ostrova Big Island.

3.deň Big Island, sopka Kilauea

Výlet k sopke Kilauea. Viete, že je to najaktívnejšia sopka na svete? O tomto mieste sa dozvieme všetko. Osvieženie sa a prechádzka ku kráteru Kilauea Iki. Morský oblúk vulkanického pôvodu Holei Sea Arch a asfaltová cesta zaliata lávou. Pauahi Crater Hiiaka Crater sú súčasťou vulkánu Kilauea. Lávový tunel Thurston Lava Tube. Po zotmení presun do východnej časti vulkánu Kilauea a návšteva lávových polí za úplnej tmy. Uvidíme tečúcu lávu priamo pred očami? Možnosť prenájmu bicykla pre jednoduchší prechod k láve (fakultatívne). Pri neprimeranej alebo nedostatočnej aktivite sopky sa táto časť výletu z bezpečnostných dôvodov nekoná. Neskorý príchod na hotel a fantastický deň za nami.

4.deň Big Island, pláže a korytnačky

Zátoka Jamesa Cooka – Kealakekua Bay, miesta, kde známy kapitán prišiel o život. Kúpanie a šnorchlovanie. Pri troche šťastia uvidíme metrové korytnačky alebo delfíny. Ochutnávka miestnej kávy z Kony a  pokračovanie na najjužnejší bod USA – South Point Heiau. Fakultatívna možnosť navštíviť jedinú zelenú pláž na svete známu ako Green sand Beach či Mahana Beach.

5.deň Prelet z Big Island na Kauai

Prelet z Hilo (Big Island) do Lihue (Kauai). Transfer na hotel, odpočinok na plážach a načerpanie nových síl pre ďalšie dni poznávania.

6.deň Kauai, Havajský Grand Canyon, Jurský park, vodopád a pláž

Ranný odchod na známu pláž Polihale beach. Je to najzápadnejší bod našej trasy a najživšia pláž na ostrove Kauai. Kúpanie sa v prítomnosti odvážnych surferov jazdiacich na mnohometrových vlnách. My vieme, kde sa môžeme bezpečne kúpať a užívať si scenérie vzdialených útesov. Navštívime Waimea Canyon, pravdepodobne najmalebnejší kaňon sveta. S hĺbkou vyše tisíc metrov je právom nazývaný Havajsky Grand Canyon. Množstvo fotozastávok a prechádzka ku Cliff Trail lookout. Výhľad na kaňon z druhej strany a vodopády Waipo’o. Pokračujeme k Na Pali Coast – polkruhové zelené údolie, panoramatický výhľad na údolie z vtáčej perspektívy. Prechádzka na Pihea Vista. Jedno z najkrajších miest na planéte, kde sa natáčal aj Jurský park.

7.deň Kauai, najkrajšia pláž na Havaji

Putovanie na sever ostrova. Queen’s bath – kúpanie v prírodnom bazéne na pobreží, cesta k nemu môže byt šmykľavá a zablatená, ale prekonať ju stojí rozhodne za to. Pohoda na Haena Beach park a kúpanie pri obrovskom previse jaskyne. Pohoda pri mori a predaj čerstvého kokosu. Poobede nás čaká túra (Kalalau Trail) po útesoch k jednej z najkrajších pláží na Havaji – Hanakapi’ai beach.

8.deň Prelet z Kauai na Oahu

Prelet z Lihue (Kauai) do Honolulu (Oahu). Presun na hotel priamo v centre Honolulu, len niekoľko minút pešo od pláže Waikiki, priestor pre rekreáciu a oddych.

9.deň Oahu, Honolulu, Waikiki, Pearl Harbour

Voľný oddychový deň. Čas na centrum mesta alebo dáte prednosť pláži Waikiki? Vychutnávanie unikátnej atmosféry Honolulu, obchody, Hard Rock Cafe, pláže a kvalitné reštaurácie. Alebo navštívime Pearl Harbor (fakultatívne)?

10.deň Oahu, Honolulu, Koko Head, Hanauma Bay

Oddychový deň alebo pre vás máme pripravený ďalší fakultatívny výlet na sopku Koko Head. Aby sme sa sem dostali potrebujeme prekonať asi 1000 podvalov z niekdajšej železnice, ktorá slúžila počas vojny na vývoz strategického materiálu. Dnes je to jeden z najkrajších výhľadov na južné brehy Oahu a mesto Honolulu. Hanauma Bay je zátoka, kde sa dá výborne šnorchlovať a oddychovať. Nachádza sa len 15 minút pešo od úpätia vulkánu Koko Head. Vustúpite až na jej vrchol?

11.deň Oahu, Honolulu

Punchbowl Crater a Národný cintorín pacifiku, kde sa nachádzajú desaťtisíce pozostatkov známych aj neznámych amerických hrdinov a krásny vyhľad na mesto. Downtown Hohnolulu, biznis srdce mesta, ktoré sa nachádza cca 5 km od Waikiki a nemá s turizmom takmer nič spoločné. Povieme a ukážeme si v meste všetko podstatné. Lolani palace – jediný kráľovský palác na území USA (fakultatívne).

12.deň Oahu, Honolulu

Centrum a Waikiki. Posledný deň pre hlavné mesto. Dáme si lekciu surfingu? Nakúpime lacno a dobre v amerických outletových obchodoch? Oddych a plážovanie. Pre náročných možnosť absolvovať výlet do Polynézskeho kultúrneho centra na severe ostrova, kde sa dozvieme o tejto časti sveta všetko. Alebo poldňový peší výlet na sopku Diamond Head a zaručene najkrajší výhľad na Waikiki. Odtiaľto leží mesto doslova na dlani.

13.deň Honolulu, odlet domov (3 ostrovy) alebo prelet na Maui (4 ostrovy)

3 ostrovy: Posledné kúpanie, transfer na letisko a odlet domov.

4 ostrovy: Prelet z Honolulu (ostrov Oahu) do Kahului (ostrov Maui). Transport na hotel a ubytovanie sa. Vychutnanie pohody na miestnych plážach pod palmami, budeme večer grilovať?

14.deň Prílet domov (3 ostrovy) / Maui – pláže, príroda a západ slnka (4 ostrovy)

3 ostrovy: Prílet domov. Havaj bolo to super. Ďakujeme.

4 ostrovy: Ranný odchod smer Ukumehame beach park – pláž južných brehov Maui. Krátka zastávka na Launiupoko beach park – jedno z najpopulárnejších miest na Maui pre surfing. Stretneme Hollywoodske hviezdy na May’s Beach? Okúpeme sa na luxusných plážach najlepších svetových rezortov. Odchod mimo civilizáciu a Nakalele blow hole – „veľrybí výdych“. Nádherná príroda a výhľady z Mushroom Shaped Rock. Večerný prechod na Haleakala (3055 m.n.m.) – výhľadový bod Kalahaku a západ slnka na vulkáne s najširším kráterom na Havaji. Príchod na hotel neskoro večer.

15.deň Maui, ďalšie pláže a vodopády

Ranné uvoľnenie na Ulupalakua Vineyards. Ochutnáme miestnu špecialitu – ananásové víno z miestnej plantáže. Prechod juhovýchodom ostrova a Min Gu, výhľad z južných brehov. Pipiway trail – malá túra plná zážitkov. Prechádzka k vodopádu cez bambusový les a „botanickú záhradu“. Trúfneme si okúpať sa pod vodopádom vysokým 150 metrov? Waimoku – ďalší krásny vodopád. Mestečko Hana a pláž s červeným pieskom. Je to ukrytá pláž a jediná svojho druhu na Havaji. Perličkový kúpeľ a prekrásna scenéria nekomerčného Havaja. Ak stihneme, pred zotmením sa ešte okúpeme v Puaa Kaa vodopáde, pod ktorým sa nachádza svieže prírodne jazierko ako vystrihnuté z rozprávky.

16.deň Maui, odlet domov

Posledné kúpanie, transfer na letisko a odlet domov.

17.deň Prílet domov

Prílet domov. Havaj bolo to super! Ďakujeme

Cena:  3590 EUR (3 ostrovy)

                4390 EUR (4 ostrovy)

*cena je bez letenky (+/- 1000 €), viac info v záložke Letenky

 

Cena zahŕňa:

 • ubytovanie v 3* a 4* hoteloch v dvojlôžkových izbách
 • služby slovenského sprievodcu UŽ LETÍM
 • kompletnú dopravu potrebnú na naplnenie plánu cesty
 • vnútroštátne prelety Hilo – Lihue a Lihue – Honolulu
 • pri 4 ostrovoch ešte prelet Honolulu – Kahului
 • vtupy do národných parkov
 • vstupné potrebné na vybrané pamiatky
 • poistenie CK proti insolventnosti

 Cena nezahŕňa:

 • spiatočnú medzinárodnú letenku, viac info v záložke Letenky
 • stravu
 • príplatok za jednolôžkovú izbu: 3 ostrovy 720 € a 4 ostrovy 900 € (pre osoby čo cestujú sami, v prípade záujmu možnosť doubytovať v dvojlôžkovej izbe)
 • poistenie (vieme sprostredkovať)
 • fakultatívne aktivity (cca 50 €)

 

 Radi vám spravíme túto cestu presne podľa vašich predstáv v súkromnej skupine, získajte viac informácií na VAŠE CESTY.

Kúpou tejto cesty podporujete hlbší zmysel našich ciest. Časť z nášho zisku poputuje na vybrané dobrovoľnícke projekty alebo podporu regiónu, do ktorého cestujete. Ďakujeme!

Prečo robíme cesty bez veľkých medzinárodných leteniek?

Štandardne v cene našich ciest nie je zahrnutá medzinárodná letenka. Chceme, aby každý bol so svojou letenkou spokojný. Môžete si nájsť letenku podľa vašich predstáv, vybrať si svoju obľúbenú leteckú spoločnosť, letieť s prestupmi či bez, priletieť/odletieť o deň alebo dva skôr/neskôr. Môžete odletieť/priletieť z/do Viedne, Bratislavy, Košíc, Budapešti, Prahy, … Takto máte možnosť ovplyvniť finálnu cenu cesty a využiť čo možno najnižšie ceny leteniek. Preferujete “low cost” iba s príručnou batožinou alebo radšej cestujete komfortnejšie? Voľba je na vás.

 

Ak neradi trávite čas hľadaním leteniek môžete to nechať na nás. My vám radi letenku zabezpečíme. Príjemné časy príletov a odletov, veľká batožina v cene, zväčša jeden prestup a overená letecká spoločnosť.

15.10. - 28.10.2024
You don't have permission to register