Sledujte nás
Image Alt

India

To najlepšie zo severu Indie. Po stopách svetových náboženstiev.

India

2390 € / osoba
(0 Reviews)

India, zamilovali sme sa do nej pred 15 rokmi a odvtedy sa sem neustále vraciame. Už sme aj prestali počítať, koľkokrát sme ju navštívili a čo všetko sme tu videli a zažili.  Táto cesta je zmesou toho najlepšieho zo severu Indie a našich bohatých skúseností a je nabitá poznaním a zážitkami. Uvidíme tie najzaujímavejšie mestá, top pamiatky, očarujúcu prírodu a jednou z najkrajších ciest našej planéty sa vydáme do Himalájí. Spoločne spoznáme miestnu kultúru a ochutnáme rôzne indické špeciality. Ale nie len to. Vydáme sa  po stopách svetových náboženstiev a bližšie si predstavíme: hinduizmus, budhizmus, islam, kresťanstvo, sikhizmus, džinizmus a bahaizmus. Vydajte sa s nami na neopakovateľnú dobrodružnú cestu plnú poznania po Indii.

 

Termín: 21.8. – 4.9.2024 

Počet dní: 15 dní cesta

Cena: 2390 € 

*cena je bez spiatočnej medzinárodnej letenky (+/- 800€), viac info v záložke Letenky

 

→ táto cesta je naša špecialita

→ to najlepšie zo severu Indie

→ maximálne poznanie a program nabitý zážitkami

→ po stopách svetových náboženstiev: hinduizmus, budhizmus, islam, kresťanstvo, sikhizmus, džinizmus, bahaizmus

→ Dillí, Varanasi, Amritsar, Dharamsala, Manali, Himaláje, Ladakh, Leh

→ Novodobý div sveta a najkrajšia stavba Indie – Taj Mahal

→ Ganga, dalajláma, budhistickí mnísi, hinduistickí svätí muži, nahí džinisti, rozprávkoví sikhovia a pokorní moslimovia

→ cesta s hlbším zmyslom

 

Cestujeme výhradne v malých skupinách. Minimálny počet cestovateľov do Indie je 8 a maximálny 12.

 

Radi vám spravíme túto cestu presne podľa vašich predstáv v súkromnej skupine, získajte viac informácií na VAŠE CESTY

Kúpou tejto cesty podporujete hlbší zmysel našich ciest. Časť z nášho zisku poputuje na vybrané dobrovoľnícke projekty alebo podporu regiónu, do ktorého cestujete. Ďakujeme!

Čo očakávať

Náročnosť 0
Bezpečnosť 0
Labužník 0
Mesto 0
Príroda 0
Čas na seba 0
Úroveň hotelov 0

Mapa cesty

mapka-india

1.deň: Odlet z Európy do Indie

Odlet z Európy do Indie. Pred vami je cesta, ktorá vo vás bude rezonovať ešte dlho po návrate. Namaste.

2.deň: Dillí

Prílet do Dillí. Prvé indické chute a vône. Táto 20 miliónová metropola zaútočí na všetky vaše zmysly. India má neuveriteľnú históriu a je domovom všetkých svetových náboženstiev. My začíname našu púť v jej hlavnom meste. Preskúmame historické centrum starého Dillí. Akoby tu zastal čas a vy ste sa ocitli niekoľko storočí v minulosti. Hlavná tepna mesta a stredoveké trhovisko Chadni Chowk, uličky starého Dillí a najväčší koreninový trh celej Indie. V piatkovej mešite si porozprávame o náboženstve islam.

3.deň: Dillí

Pokračujeme v prehliadke Dillí. Navštívime hinduistický chrám, kde si priblížime toto náboženstvo. Kto to bol Brahma, Višnu, Šiva a Ganéš? V lotosovom chráme si porozprávame o náboženstve bahaizmus a nevynecháme ani krásnu Humajúnovu hrobku. Navštívime aj kresťanskú katedrálu. Navštívil Ježiš Indiu? Aký je hlavný rozdiel medzi islamom a kresťanstvom a akého boha vyznávajú? Večer ochutnáme naše obľúbené indické jedlá.

4.deň: Agra - Taj Mahal

Presun z Dillí do Agry. Navštívime novodobý div sveta a možno najkrajšiu stavbu celej Indie Taj Mahal. V Červenej pevnosti v Agre sa dozvieme o mughalských panovníkoch, ktorí si podmanili na dlhé stáročia túto krajinu. Nasadáme na nočný ležadlový indický vlak a vyrážame na východ krajiny, do posvätného hinduistického mesta Varanasi, ležiaceho na rieke Ganga.

5.deň: Varanasi

Príchod do Varanasi. Mesto, ktoré založil samotný boh Šiva. Stretneme aj svätých mužov, ktorí nevlastnia žiaden majetok? Samozrejme okrem misky na jedlo a fajky na hašiš. Prečo každý hinduista túži umrieť práve tu? Po Varanasi sa budeme voziť na motorových rikšiach. Moslimská štvrť, kde sa vyrába hodváb pre celú Indiu. Prechádzame sa aj popri rieke Ganga. Ženy tu perú bielizeň, muži chytajú ryby, deti sa hrajú a skáču do rieky, buvoly sa chladia vo vode a na schodoch sa spaľujú mŕtvoly. Toto je čistý stredovek. Večer sa zúčastníme rituálu uspávania bohyne Gangy “Ganga aarti“, ktorý sa koná na tomto mieste už vyše 3000 rokov. Ochutnáme aj najlepšie lasi v meste.

6.deň Varanasi, Sarnát, Amritsar

Skoré vstávanie ešte za tmy. Ideme zobúdzať Gangu. Plavba lodičkou pri východe slnka. Ranné kúpanie v rieke a zmývanie hriechov. Ráno na aké sa nezabúda. Po raňajkách pokračujeme do Sarnátu. V budhistickom chráme si porozprávame o Sidhartovi Gautamovi, ktorého každý pozná ako Budhu. Viete, že bol Ind? Práve na tomto mieste prvýkrát kázal svoje učenie. Navštívime aj archeologické nálezisko z 3. storočia pred n.l. a porozprávame si o veľkom indickom panovníkovi Ašokovi. V džinistickom chráme sa dozvieme viac o tomto starom náboženstve. Prečo jeho predstavitelia chodia nahí a zametajú pred sebou pávími perami? India nás neprestáva šokovať. Poobede sa presunieme na letisko a preletíme cez Delhi až do Amritsaru na západ Indie. Ďalší deň plný zážitkov je za nami.

7.deň: Amritsar - Zlatý chrám

Zlatý chrám v Amritsare je najnavštevovanejšia pamiata celej Indie. Muži vo farebných turbanoch s dlhými bradami a kopijou v ruke. Sú mierumilovní alebo vám skôr naháňajú strach? Denne zadarmo pripravia jedlo pre stotisíc pútnikov. Pre nás je toto miesto jedno z najduchovnejších na svete. Dozviete sa o náboženstve sikhizmus. Popoludnie smerujeme na pakistansko-indickú hranicu pozrieť si jednu z najbizardnejších šou. Uzatváranie hraníc medzi týmito dvoma jadrovými veľmocami je ceremónia, ktorá nemá vo svete obdoby.

8.deň: Dharamsala

Našou prenajatou dopravou vyrážame do horského mestečka Dharamsala, ležiaceho v lone Himalájí. Tu žije v exile tibetský duchovný vodca dalajláma. Mali sme to šťastie a stretli sme ho to už viackrát. Navštívime budhistický tibetský chrám a vysvetlíme si o čom je tibetský lamaizmus. Aký je rozdiel medzi budhizmom v Thajsku a v Tibete? Aké rôzne budhistické školy existujú a poznáte Zen? Budhizmus je životná filozofia, ktorá nás učí ako v živote netrpieť. Voľno v Dharamsale.

9.deň: Manali

Presúvame  sa ešte viac do hôr. Dnes prespíme v horskom mestečku Manali. Sem prichádzajú Indovia na dovolenku schladiť sa pred neznesiteľným teplom, ktoré sužuje v letných mesiacoch krajinu. Nádherné zelené hory navôkol, čerstvý horský vzduch, údolia a vodopády. Čas na oddych a prechádzku. Okúpeme sa večer v horúcich prameňoch?

10.deň: Cesta cez Himaláje

Najbližšie dni bude platiť, že samotná cesta je cieľ a vyrážame na jednu z najkrajších ciest našej planéty. 2 dni krížom cez Himaláje až k tibetským hraniciam. Zelené kopce s vodopádmi a ihličnaté stromy necháme dole v údolí a my stúpame vysoko do hôr. Už len drsná príroda, jazerá a krásne hory navôkol. Noc v stanovom tábore v Himalájach. Večer sa zohrejeme pri šálke indického čaju a budeme obdivovať oblohu posiatu miliónmi hviezd.

11.deň: Ladakh, Leh

Príchod do Lehu, v indickom štáte Ladakh. Sme v úplne inom svete. Ladakh je viac tibetský ako samotný Tibet. Budhistickí mnísi, Tibeťania, majestátne hory a jaky. Leh, ležiaci vo výške 3500 metrov n.m. bude našou základňou v najbližších dňoch. Tibet je odtiaľto, čo by ste kameňom dohodili. Leh je mesto s neopakovateľnou atmosférou a patrí medzi naše najobľúbenejšie mestá v celej Ázii.

12.deň: Leh

Dnes preskúmame Leh. Toto mesto si zamilujete. Kamenné tibetské domčeky, úzke uličky a pevnosť na kopci nad mestom. Miestne trhovisko, ale aj obchodíky so suvenírmi a útulné kaviarne. Budhistické stupy, kláštory, ale aj mešity a lacný hašiš.

13.deň: Leh

Voľný deň v Lehu. Čas pre seba. Možností je neúrekom a môžete si vybrať z množstva fakultatívnych výletov: Druhá najvyššie položená cesta na svete, rafting na rieke Indus, indicko – tibetské jazero Pangong Tso alebo kláštor Hemis?

14.deň: Leh, Dillí, odlet domov

Lúčime sa s Indiou, z Lehu prelietame do Delhi. Odlet naspäť domov.

15.deň: Prílet domov

Prílet domov.

Cena: 2390 € 

*cena je bez spiatočnej medzinárodnej letenky ( +/- 800 EUR), viac info v záložke Letenky

 

 Cena zahŕňa:

 • v mestách ubytovanie v 3* hoteloch v dvojlôžkových izbách s raňajkami, 1 noc v klimatizovanom ležadlovom vlaku, jedna noc v stanovom tábore v Himalájach
 • slovenský sprievodca Už letím
 • služby miestnych sprievodcov podľa potreby
 • kompletnú dopravu potrebnú na naplnenie plánu cesty
 • všetky vlakové presuny
 • vnútroštátne prelety: Varanasi – Amritsar a Leh – Dillí
 • prehliadky miest
 • všetky výlety
 • vstupné na vybrané pamiatky
 • poistenie CK proti insolventnosti

 Cena nezahŕňa:

 • spiatočnú medzinárodnú letenku do Dillí, viac info v záložke Letenky
 • víza (cca 50 EUR)
 • príplatok za jednolôžkovú izbu 350 € na osobu (pre osoby čo cestujú sami, v prípade záujmu možnosť doubytovať v dvojlôžkovej izbe)
 • poistenie (vieme sprostredkovať)

Upozornenie: Na tejto ceste spoznáte to najlepšie zo severnej Indie a zažijete neuveriteľné dobrodružstvo. Treba ale počítať, že ide o náročnejšiu cestu expedičného charakteru. Napriek určitému nepohodliu veríme, že vás táto cesta očarí a vy si Indiu zamilujete.

 

Radi vám spravíme túto cestu presne podľa vašich predstáv v súkromnej skupine, získajte viac informácií na VAŠE CESTY

Kúpou tejto cesty sa stávate súčasťou hlbšieho zmyslu našich ciest. Časť zo zisku poputuje na vybrané projekty alebo podporu regiónu, do ktorého cestujete. Ďakujeme!

INDIA UŽ LETÍM

1.deň: Odlet z Európy do Indie

Odlet z Európy do Indie. Pred vami je cesta, ktorá vo vás bude rezonovať ešte dlho po návrate. Namaste.

2.deň: Dillí

Prílet do Dillí. Prvé indické chute a vône. Táto 20 miliónová metropola zaútočí na všetky vaše zmysly. India má neuveriteľnú históriu a je domovom všetkých svetových náboženstiev. My začíname našu púť v jej hlavnom meste. Preskúmame historické centrum starého Dillí. Akoby
tu zastal čas a vy ste sa ocitli niekoľko storočí v minulosti. Hlavná tepna mesta a stredoveké trhovisko Chadni Chowk, uličky starého Dillí a najväčší koreninový trh celej Indie. V piatkovej mešite si porozprávame o náboženstve islam.

3.deň: Dillí

Pokračujeme v prehliadke Dillí. Navštívime hinduistický chrám, kde si priblížime toto náboženstvo. Kto to bol Brahma, Višnu, Šiva a Ganéš? V lotosovom chráme si porozprávame o náboženstve bahaizmus a nevynecháme ani krásnu Humajúnovu hrobku. Navštívime aj kresťanskú katedrálu. Navštívil Ježiš Indiu? Aký je hlavný rozdiel medzi islamom a kresťanstvom a akého boha vyznávajú? Večer ochutnáme naše obľúbené indické jedlá.

4.deň: Agra – Taj Mahal

Presun z Dillí do Agry. Navštívime novodobý div sveta a možno najkrajšiu stavbu celej Indie Taj Mahal. V Červenej pevnosti v Agre sa dozvieme o mughalských panovníkoch, ktorí si podmanili na dlhé stáročia túto krajinu. Nasadáme na nočný ležadlový indický vlak a
vyrážame na východ krajiny, do posvätného hinduistického mesta Varanasi, ležiaceho na rieke Ganga.

5.deň: Varanasi

Príchod do Varanasi. Mesto, ktoré založil samotný boh Šiva. Stretneme aj svätých mužov, ktorí nevlastnia žiaden majetok? Samozrejme okrem misky na jedlo a fajky na hašiš. Prečo každý hinduista túži umrieť práve tu? Po Varanasi sa budeme voziť na motorových rikšiach.
Moslimská štvrť, kde sa vyrába hodváb pre celú Indiu. Prechádzame sa aj popri rieke Ganga. Ženy tu perú bielizeň, muži chytajú ryby, deti sa hrajú a skáču do rieky, buvoly sa chladia vo vode a na schodoch sa spaľujú mŕtvoly. Toto je čistý stredovek. Večer sa zúčastníme rituálu
uspávania bohyne Gangy “Ganga aarti“, ktorý sa koná na tomto mieste už vyše 3000 rokov. Ochutnáme aj najlepšie lasi v meste.

6.deň Varanasi, Sarnát, Amritsar

Skoré vstávanie ešte za tmy. Ideme zobúdzať Gangu. Plavba lodičkou pri východe slnka. Ranné kúpanie v rieke a zmývanie hriechov. Ráno na aké sa nezabúda. Po raňajkách pokračujeme do Sarnátu. V budhistickom chráme si porozprávame o Sidhartovi Gautamovi, ktorého každý pozná ako Budhu. Viete, že bol Ind? Práve na tomto mieste prvýkrát kázal svoje učenie. Navštívime aj archeologické nálezisko z 3. storočia pred n.l. a porozprávame si o veľkom indickom panovníkovi Ašokovi. V džinistickom chráme sa dozvieme viac o tomto starom náboženstve. Prečo jeho predstavitelia chodia nahí a zametajú pred sebou pávími perami? India nás neprestáva šokovať. Poobede sa presunieme na letisko a preletíme cez Delhi až do Amritsaru na západ Indie. Ďalší deň plný zážitkov je za nami.

7.deň: Amritsar – Zlatý chrám

Zlatý chrám v Amritsare je najnavštevovanejšia pamiata celej Indie. Muži vo farebných turbanoch s dlhými bradami a kopijou v ruke. Sú mierumilovní alebo vám skôr naháňajú strach? Denne zadarmo pripravia jedlo pre stotisíc pútnikov. Pre nás je toto miesto jedno z najduchovnejších na svete. Dozviete sa o náboženstve sikhizmus. Popoludnie smerujeme na pakistansko-indickú hranicu pozrieť si jednu z najbizardnejších šou. Uzatváranie hraníc medzi týmito dvoma jadrovými veľmocami je ceremónia, ktorá nemá vo svete obdoby.

8.deň: Dharamsala

Našou prenajatou dopravou vyrážame do horského mestečka Dharamsala, ležiaceho v lone Himalájí. Tu žije v exile tibetský duchovný vodca dalajláma. Mali sme to šťastie a stretli sme ho to už viackrát. Navštívime budhistický tibetský chrám a vysvetlíme si o čom je tibetský lamaizmus. Aký je rozdiel medzi budhizmom v Thajsku a v Tibete? Aké rôzne budhistické školy existujú a poznáte Zen? Budhizmus je životná filozofia, ktorá nás učí ako v živote netrpieť. Voľno v Dharamsale.

9.deň: Manali

Presúvame  sa ešte viac do hôr. Dnes prespíme v horskom mestečku Manali. Sem prichádzajú Indovia na dovolenku schladiť sa pred neznesiteľným teplom, ktoré sužuje v letných mesiacoch krajinu. Nádherné zelené hory navôkol, čerstvý horský vzduch, údolia a vodopády. Čas na oddych a prechádzku. Okúpeme sa večer v horúcich prameňoch?

10.deň: Cesta cez Himaláje

Najbližšie dni bude platiť, že samotná cesta je cieľ a vyrážame na jednu z najkrajších ciest našej planéty. 2 dni krížom cez Himaláje až k tibetským hraniciam. Zelené kopce s vodopádmi a ihličnaté stromy necháme dole v údolí a my stúpame vysoko do hôr. Už len drsná príroda, jazerá a krásne hory navôkol. Noc v stanovom tábore v Himalájach. Večer sa zohrejeme pri šálke indického čaju a budeme obdivovať oblohu posiatu miliónmi hviezd.

11.deň: Ladakh, Leh

Príchod do Lehu, v indickom štáte Ladakh. Sme v úplne inom svete. Ladakh je viac tibetský ako samotný Tibet. Budhistickí mnísi, Tibeťania, majestátne hory a jaky. Leh, ležiaci vo výške 3500 metrov n.m. bude našou základňou v najbližších dňoch. Tibet je odtiaľto, čo by ste kameňom dohodili. Leh je mesto s neopakovateľnou atmosférou a patrí medzi naše najobľúbenejšie mestá v celej Ázii.

12.deň: Leh

Dnes preskúmame Leh. Toto mesto si zamilujete. Kamenné tibetské domčeky, úzke uličky a pevnosť na kopci nad mestom. Miestne trhovisko, ale aj obchodíky so suvenírmi a útulné kaviarne. Budhistické stupy, kláštory, ale aj mešity a lacný hašiš.

13.deň: Leh

Voľný deň v Lehu. Čas pre seba. Možností je neúrekom a môžete si vybrať z množstva fakultatívnych výletov: Druhá najvyššie položená cesta na svete, rafting na rieke Indus, indicko – tibetské jazero Pangong Tso alebo kláštor Hemis?

14.deň: Leh, Dillí, odet domov

Lúčime sa s Indiou, z Lehu prelietame do Delhi. Odlet naspäť domov.

15.deň: Prílet domov

15.deň: Prílet domov

 

Cena: 2390 € 

*cena je bez spiatočnej medzinárodnej letenky ( +/- 800 EUR), viac info v záložke Letenky

 

 Cena zahŕňa:

 • v mestách ubytovanie v 3* hoteloch v dvojlôžkových izbách s raňajkami, 1 noc v klimatizovanom ležadlovom vlaku, jedna noc v stanovom tábore v Himalájach
 • slovenský sprievodca Už letím
 • služby miestnych sprievodcov podľa potreby
 • kompletnú dopravu potrebnú na naplnenie plánu cesty
 • všetky vlakové presuny
 • vnútroštátne prelety: Varanasi – Amritsar a Leh – Dillí
 • prehliadky miest
 • všetky výlety
 • vstupné na vybrané pamiatky
 • poistenie CK proti insolventnosti

 Cena nezahŕňa:

 • spiatočnú medzinárodnú letenku do Dillí, viac info v záložke Letenky
 • víza (cca 50 EUR)
 • príplatok za jednolôžkovú izbu 350 € na osobu (pre osoby čo cestujú sami, v prípade záujmu možnosť doubytovať v dvojlôžkovej izbe)
 • poistenie (vieme sprostredkovať)

 

Radi vám spravíme túto cestu presne podľa vašich predstáv v súkromnej skupine, získajte viac informácií na VAŠE CESTY

Kúpou tejto cesty podporujete hlbší zmysel našich ciest. Časť z nášho zisku poputuje na vybrané dobrovoľnícke projekty alebo podporu regiónu, do ktorého cestujete. Ďakujeme!

Prečo robíme cesty bez veľkých medzinárodných leteniek?

Štandardne v cene našich ciest nie je zahrnutá medzinárodná letenka. Chceme, aby každý bol so svojou letenkou spokojný. Môžete si nájsť letenku podľa vašich predstáv, vybrať si svoju obľúbenú leteckú spoločnosť, letieť s prestupmi či bez, priletieť/odletieť o deň alebo dva skôr/neskôr. Môžete odletieť/priletieť z/do Viedne, Bratislavy, Košíc, Budapešti, Prahy, … Takto máte možnosť ovplyvniť finálnu cenu cesty a využiť čo možno najnižšie ceny leteniek. Preferujete “low cost” iba s príručnou batožinou alebo radšej cestujete komfortnejšie? Voľba je na vás.

 

Ak neradi trávite čas hľadaním leteniek môžete to nechať na nás. My vám radi letenku zabezpečíme. Príjemné časy príletov a odletov, veľká batožina v cene, zväčša jeden prestup a overená letecká spoločnosť.

21.8. - 4.9.2024 
You don't have permission to register