Sledujte nás
Image Alt

Japonsko

Japonsko raz za život

Japonsko

3490 € / osoba
(0 Reviews)

Japonsko. Vitajte v úplne inom svete, kde sa mieša ultra moderný svet s tisícročnými tradíciami. Aj po dlhých rokoch cestovania po Japonsku nás táto úžasná krajina neprestáva fascinovať a radi ju ukážeme aj vám. Japonsko? UŽ LETÍM!

 

Termín: 3.10. – 15.10.2024 (Posledné 4 voľné miesta!)                    

Počet dní: 13 dní cesta

Cena:  3490 EUR

*cena je bez spiatočnej medzinárodnej letenky (+/- 1000 €), viac info v záložke Letenky

 

→ bezpečná cesta po Japonsku za bezkonkurenčnú Už letím cenu

→ ubytovanie v 3 a 4* hoteloch

→ skvelý slovenský UŽ LETÍM sprievodca

→ to najlepšie z Japonska na jednej ceste

→ Tokio, Kamakura, Fudži, Hirošima, Kjóto, Nara, Osaka

→ cesta rýchlovlakom Šinkansen, druhá najvyššia budova sveta, šintoistické chrámy

→ spoznáme netradičnú kultúru, ochutnáme ikonické jedlá a odhalíme si japonskú históriu

→ cesta poznania nabitá zážitkami v očarujúcej krajine menom Japonsko

 

Cestujeme výhradne v malých skupinách. Minimálny počet cestovateľov na ceste JAPONSKO je 8 a maximálny 12.

 

Radi vám spravíme JAPONSKO presne podľa vašich predstáv v súkromnej skupine, získajte viac informácií na VAŠE CESTY

Kúpou tejto cesty podporujete hlbší zmysel našich ciest. Časť z nášho zisku poputuje na vybrané dobrovoľnícke projekty alebo podporu regiónu, do ktorého cestujete. Ďakujeme!

Čo očakávať

Náročnosť 0
Bezpečnosť 0
Labužník 0
Mesto 0
Príroda 0
Úroveň hotelov 0
Zážitky 0

Mapa cesty

mapka-japonsko už letím

1.deň Odlet do Japonska

Berieme batožinu a odlietame smer Japonsko! Netradičná dovolenka v Japonsku začína.

2.deň Prílet do Tokia

Prilietame do najväčšieho mesta na svete, 37 miliónového Tokia. Zhodíme veci na hoteli a začíname prehliadku mesta. Štvrť Asakusa a chrám Senso-Ji. Dokonalé skĺbenie náboženstva, histórie a moderny. Vystúpime na vyhliadku druhej najvyššej stavby sveta Tokyo sky Tree? (fakultatívne). Ochutnáme aj známe pivo Asahi, ktorého riaditeľstvo sa nachádza na druhom brehu rieky Sumida. Pozývame! Prechod metrom do technického centra Tokya – Akihabara. Prvý deň v hlavnom meste ako sa patrí.

3.deň Tokio

Pokračujeme prehliadkou Tokia. Začíname na rybom trhu Tsukiji, ktorý patrí medzi najväčšie na svete. Pozrieme si dražbu tuniakov a ochutnáme čerstvé sashimi? Ginza je piatou avenue Tokia a považuje sa za najkomerčnejšiu nákupnú zónu Ázie. Ceny pozemkov tu dosahujú astronomické hodnoty. Okolo hlavnej stanice Tokyo Station prejdeme do záhrad Imperiálneho paláca, ktorý pred zničením patril medzi najväčšie na svete. Prevezieme sa do štvrte Harajuku, ktorá je známa svojou výstrednou módou a prehnanou extravaganciou. Šintoistická svätiňa a japonský park Meiji Jingu v štvrti Shibuya vás očarí svojou krásnou architektúrou a flórou.

4.deň Kamaruka, Tokio

Celodenný výlet do legendárneho mesta Kamakura. Zastávka pri známom bronzovom Budhovi v chráme Kotoku-in a šintoistická svätyňa Tsurugaoka Hachimangu. Komerčná ulička Komachi-dori a tradičný japonský obed. Nevynecháme ani chrámy Hokoku-ji, Jomyo-ji a známy bambusový hájik. Ochutnáme legendárny zelený japonský čaj? Návrat späť do Tokia. Preskúmame štvrť Shinjuku, v ktorej sa nachádza najväčšia železničná stanica na svete, ktorá denne prepraví 4 milióny pasažierov.

5.deň Hora Fudži a mestečko Hakone

Čaká nás deň na spoznávanie prírodných krás v okolí Tokia a pred nami je celodenný výlet k hore Fudži. Kvalitnou cestou sa dostaneme až do výšky 2300 m.n.m. odkiaľ sa nám naskytnú krásne výhľady na túto legendárnu horu. Preskúmame aj mestečko Hakone a navštívime impozantné horské jazero Ashinoko. Návrat späť do Tokia.

6.deň Šinkanzenom do Hirošimy

Opúšťame Tokio a presúvame sa na vlakovú stanicu. Naša zážitkami nabitá poznávacia cesta po Japonsku by nebola úplná, keby sme sa nepreviezli legendárnym vlakom Šinkansen. Ukrajujeme kilometre a z pohodlia vlaku si vychutnávame výhľady na japonskú krajinu. Za necelé štyri hodiny sa ocitáme na opačnej strane ostrova Honšu. Vitajte v Hirošime. Je to moderné mesto s množstvom arkádiových uličiek. Prejdeme sa okolo hirošimského hradu, ktorý je síce nanovo postavený, no v starom duchu. Originál hradu sa nachádzal len stovky metrov od epicentra výbuchu atómovej bomby. Nasajeme miestnu atmosféru a prejdeme sa k budhistickej stúpe nad mestom s výhľadom na Hirošimu.

7.deň Hirošima, ostrov Istukushima, brána Torii

Dnes nás čaká hirošimský pietny park s dojímavým odkazom od dievčatka Sadako Sasaki a desaťtisíce papierových žeriavov. Atómový dóm je hirošimský pamätník mieru. Je to pozostatok budovi s kupolovitou strechou od českého architekta Jana Letzla. Navštívime aj múzeum atómovej bomby. Loďou sa presunieme na ostrov Istukushima. Známa brána Torri, ktorá bola postavená vo vode je hádam najfotografovanejším miestom v celom Japonsku. Návrat späť do Hirošimy a návšteva termálnych kúpeľov zvaných Onsen (fakultatívne). Večerné nasvietenie pietnych pamiatok v Hirošime pridá zážitkom čaro a z tohto mesta si odnesiete silné dojmy. Čo tak na záver dňa ochutnať okonomiyaki? Neviete, čo to je? Nechajte sa prekvapiť.

8.deň Hirošima, Kjóto

Doobedný presun šinkansenom do Kjóta – najkultúrnejšie mesto celého Japonska. Navštívime zlatý pavilón Kinkakuji  a chrám Ryoanji s krásnymi záhradami. Je to tradičná „neživá“ záhrada s budhistickou architektúrou ZEN. Večer návšteva zdanlivo ukrytej, tajomnej, historickej a silne pôsobiacej „drevenej“ ulice – Pontocho. Množstvo lampiónov a drobné krčmičky a reštaurácie. Navštívime našu obľúbenú a ochutnáme miestne sake z prvej ruky. Neskutočná atmosféra večerného Kjóta.

9.deň Kjóto

Celodenná prehliadka mesta Kjóto. Určite si nenecháme ujsť chrám Kiyomizudera na úpätí hory Otowa. V uličkách starého Kjóta míňame japoncov odetých v tradičných krojoch. Stretneme maikó a gejše? Svätyňa Yasaka a park, kam chodia Japonci jeden deň v roku pozorovať kvitnúce sakury (japonské čerešňe). Maruyama a roh Gion, ako hlavná základňa Gejší. Svätyňa Heian a dokonalá replika prvého cisárskeho paláca v Kjóte z roku 794. Najväčšia šintoistická brána tori v Japonsku – Jingu Michi. Telocvičňa Shogoin Entomicho, kde pri troche štastia uvidíme nácvik rôznych bojových umení.

10.deň Kjóto, Nara

Dnes navštívime svätyňu Fushimi Inari, ktorá je architektonickým divom Japonska. Nevynecháme ani chrámový komplex s tisíckami brán tori. Poobede sa autobusom vyberieme na výlet do prvého hlavného mesta Japonska – Nara. Návštívime chrám Todaji z ôsmeho storočia, ktorý patrí k najväčším dreveným stavbám sveta. Daibudsuden je miesto, kde sa ukrýva majestátna socha Budhu. Viete, že jeho nozdry sú o veľkosti obvodu hrudníka dospelého človeka? Poprechádzame sa aj v jeleňom parku, kde žije vyše 1000 týchto roztomilých jedincov. Nasleduje svätyňa Kasuga Taisha. Je to náboženské miesto, kde sa ukrýva viac ako 3000 kamenných a bronzových lampášov. Večerný návrat do krásne vysvieteného Kjóta.

11.deň Kjóto, Osaka

Ranný krátky vlakový presun do Osaky. Cesta prebieha v zapratanom urbanizovanom priestore, kde si vlak prediera cestu v husto osídlenej provincii Kansai. Náš hotel sa nachádza v srdci Osaky. Zhodíme veci a vyrazíme na prehliadku mesta. Čaká nás Umeda Sky Building s výhľadom na mesto zo strechy futuristickej budovy a najdlhšia nákupná ulica v Japonsku. Pešia zóna Shinsaibashi dlhá niekoľko km je doslovným japonským šialenstvom a nájdete tu tisícky obchodov a sushi reštaurácií. Večerné Kaiten Sushi u kraba?

12.deň Osaka, odlet domov

Pohodová ranná prechádzka k hradu Osaka Castle. Ten súčasný je napodobeninou toho pôvodného, ktorý bol zničený počas kobercového bombardovania v druhej svetovej vojne. Vysvetlíme si. Osacké záhrady partia medzi najkrajšie v Japonsku. Stihneme ešte výlet na jeden z umelo vytvorených ostrovou, kde sídli osacké akvárium (fakultatívne, podľa času odletu)? Odchod na letisko a odlet domov.

13.deň Prílet domov

Japonsko bolo to super. Ďakujeme!

Cena:  3490 EUR

*cena je bez spiatočnej medzinárodnej letenky (+/- 1000 €), viac info v záložke Letenky

 

Cena zahŕňa:

 • ubytovanie v 3* a 4* hoteloch v dvojlôžkových izbách s raňajkami
 • služby slovenského sprievodcu UŽ LETÍM
 • služby miestnych sprievodcov podľa potreby
 • kompletnú dopravu potrebnú na naplnenie plánu cesty
 • všetky výlety
 • prehliadky miest
 • vstupné na vybrané pamiatky
 • poistenie CK proti insolventnosti

 Cena nezahŕňa:

 • spiatočnú medzinárodnú letenku, prílet do Tokia a odlet z Osaky (+/- 1000 €), viac info v záložke Letenky
 • príplatok za jednolôžkovú izbu 450 € na osobu (pre osoby čo cestujú sami, v prípade záujmu možnosť doubytovať v dvojlôžkovej izbe)
 • poistenie (vieme sprostredkovať)
 • fakultatívne aktivity

Radi vám spravíme túto cestu presne podľa vašich predstáv v súkromnej skupine, získajte viac informácií na VAŠE CESTY.

Kúpou tejto cesty podporujete hlbší zmysel našich ciest. Časť z nášho zisku poputuje na vybrané dobrovoľnícke projekty alebo podporu regiónu, do ktorého cestujete. Ďakujeme!

Japonsko UŽ LETÍM!

1.deň Odlet do Japonska

Berieme batožinu a odlietame smer Japonsko! Netradičná dovolenka v Japonsku začina.

2.deň Prílet do Tokia

Prilietame do najväčšieho mesta na svete, 37 miliónového Tokia. Zhodíme veci na hoteli a začíname prehliadku mesta. Štvrť Asakusa a chrám Senso-Ji. Dokonalé skĺbenie náboženstva, histórie a moderny. Vystúpime na vyhliadku druhej najvyššej stavby sveta Tokyo sky Tree? (fakultatívne). Ochutnáme aj známe pivo Asahi, ktorého riaditeľstvo sa nachádza na druhom brehu rieky Sumida. Pozývame! Prechod metrom do technického centra Tokya – Akihabara. Prvý deň v hlavnom meste ako sa patrí.

3.deň Tokio

Pokračujeme prehliadkou Tokia. Začíname na rybom trhu Tsukiji, ktorý patrí medzi najväčšie na svete. Pozrieme si dražbu tuniakov a ochutnáme čerstvé sashimi? Ginza je piatou avenue Tokia a považuje sa za najkomerčnejšiu nákupnú zónu Ázie. Ceny pozemkov tu dosahujú astronomické hodnoty. Okolo hlavnej stanice Tokyo Station prejdeme do záhrad Imperiálneho paláca, ktorý pred zničením patril medzi najväčšie na svete. Prevezieme sa do štvrte Harajuku, ktorá je známa svojou výstrednou módou a prehnanou extravaganciou. Šintoistická svätiňa a japonský park Meiji Jingu v štvrti Shibuya vás očarí svojou krásnou architektúrou a flórou.

4.deň Kamaruka, Tokio

Celodenný výlet do legendárneho mesta Kamakura. Zastávka pri známom bronzovom Budhovi v chráme Kotoku-in a šintoistická svätyňa Tsurugaoka Hachimangu. Komerčná ulička Komachi-dori a tradičný japonský obed. Nevynecháme ani chrámy Hokoku-ji, Jomyo-ji a známy bambusový hájik. Ochutnáme legendárny zelený japonský čaj? Návrat späť do Tokia. Preskúmame štvrť Shinjuku, v ktorej sa nachádza najväčšia železničná stanica na svete, ktorá denne prepraví 4 milióny pasažierov.

5.deň Hora Fudži a mestečko Hakone

Čaká nás deň na spoznávanie prírodných krás v okolí Tokia a pred nami je celodenný výlet k hore Fudži. Kvalitnou cestou sa dostaneme až do výšky 2300 m.n.m. odkiaľ sa nám naskytnú krásne výhľady na túto legendárnu horu. Preskúmame aj mestečko Hakone a navštívime impozantné horské jazero Ashinoko. Návrat späť do Tokia.

6.deň Šinkanzenom do Hirošimy

Opúšťame Tokio a presúvame sa na vlakovú stanicu. Naša zážitkami nabitá poznávacia cesta po Japonsku by nebola úplná, keby sme sa nepreviezli legendárnym vlakom Šinkansen. Ukrajujeme kilometre a z pohodlia vlaku si vychutnávame výhľady na japonskú krajinu. Za necelé štyri hodiny sa ocitáme na opačnej strane ostrova Honšu. Vitajte v Hirošime. Je to moderné mesto s množstvom arkádiových uličiek. Prejdeme sa okolo hirošimského hradu, ktorý je síce nanovo postavený, no v starom duchu. Originál hradu sa nachádzal len stovky metrov od epicentra výbuchu atómovej bomby. Nasajeme miestnu atmosféru a prejdeme sa k budhistickej stúpe nad mestom s výhľadom na Hirošimu.

7.deň Hirošima, ostrov Istukushima, brána Torii

Dnes nás čaká hirošimský pietny park s dojímavým odkazom od dievčatka Sadako Sasaki a desaťtisíce papierových žeriavov. Atómový dóm je hirošimský pamätník mieru. Je to pozostatok budovi s kupolovitou strechou od českého architekta Jana Letzla. Navštívime aj múzeum atómovej bomby. Loďou sa presunieme na ostrov Istukushima. Známa brána Torri, ktorá bola postavená vo vode je hádam najfotografovanejším miestom v celom Japonsku. Návrat späť do Hirošimy a návšteva termálnych kúpeľov zvaných Onsen (fakultatívne). Večerné nasvietenie pietnych pamiatok v Hirošime pridá zážitkom čaro a z tohto mesta si odnesiete silné dojmy. Čo tak na záver dňa ochutnať okonomiyaki? Neviete, čo to je? Nechajte sa prekvapiť.

8.deň Hirošima, Kjóto

Doobedný presun šinkansenom do Kjóta – najkultúrnejšie mesto celého Japonska. Navštívime zlatý pavilón Kinkakuji  a chrám Ryoanji s krásnymi záhradami. Je to tradičná „neživá“ záhrada s budhistickou architektúrou ZEN. Večer návšteva zdanlivo ukrytej, tajomnej, historickej a silne pôsobiacej „drevenej“ ulice – Pontocho. Množstvo lampiónov a drobné krčmičky a reštaurácie. Navštívime našu obľúbenú a ochutnáme miestne sake z prvej ruky. Neskutočná atmosféra večerného Kjóta.

9.deň Kjóto

Celodenná prehliadka mesta Kjóto. Určite si nenecháme ujsť chrám Kiyomizudera na úpätí hory Otowa. V uličkách starého Kjóta míňame japoncov odetých v tradičných krojoch. Stretneme maikó a gejše? Svätyňa Yasaka a park, kam chodia Japonci jeden deň v roku pozorovať kvitnúce sakury (japonské čerešňe). Maruyama a roh Gion, ako hlavná základňa Gejší. Svätyňa Heian a dokonalá replika prvého cisárskeho paláca v Kjóte z roku 794. Najväčšia šintoistická brána tori v Japonsku – Jingu Michi. Telocvičňa Shogoin Entomicho, kde pri troche štastia uvidíme nácvik rôznych bojových umení.

10.deň Kjóto, Nara

Dnes navštívime svätyňu Fushimi Inari, ktorá je architektonickým divom Japonska. Nevynecháme ani chrámový komplex s tisíckami brán tori. Poobede sa autobusom vyberieme na výlet do prvého hlavného mesta Japonska – Nara. Návštívime chrám Todaji z ôsmeho storočia, ktorý patrí k najväčším dreveným stavbám sveta. Daibudsuden je miesto, kde sa ukrýva majestátna socha Budhu. Viete, že jeho nozdry sú o veľkosti obvodu hrudníka dospelého človeka? Poprechádzame sa aj v jeleňom parku, kde žije vyše 1000 týchto roztomilých jedincov. Nasleduje svätyňa Kasuga Taisha. Je to náboženské miesto, kde sa ukrýva viac ako 3000 kamenných a bronzových lampášov. Večerný návrat do krásne vysvieteného Kjóta.

11.deň Kjóto, Osaka

Ranný krátky vlakový presun do Osaky. Cesta prebieha v zapratanom urbanizovanom priestore, kde si vlak prediera cestu v husto osídlenej provincii Kansai. Náš hotel sa nachádza v srdci Osaky. Zhodíme veci a vyrazíme na prehliadku mesta. Čaká nás Umeda Sky Building s výhľadom na mesto zo strechy futuristickej budovy a najdlhšia nákupná ulica v Japonsku. Pešia zóna Shinsaibashi dlhá niekoľko km je doslovným japonským šialenstvom a nájdete tu tisícky obchodov a sushi reštaurácií. Večerné Kaiten Sushi u kraba?

12.deň Osaka, odlet domov

Pohodová ranná prechádzka k hradu Osaka Castle. Ten súčasný je napodobeninou toho pôvodného, ktorý bol zničený počas kobercového bombardovania v druhej svetovej vojne. Vysvetlíme si. Osacké záhrady partia medzi najkrajšie v Japonsku. Stihneme ešte výlet na jeden z umelo vytvorených ostrovou, kde sídli osacké akvárium (fakultatívne, podľa času odletu)? Odchod na letisko a odlet domov.

13.deň Prílet domov

Japonsko bolo to super. Ďakujeme!

Japonsko UŽ LETÍM!

 

Cena:  3490 EUR

*cena je bez spiatočnej medzinárodnej letenky (+/- 1000 €), viac info v záložke Letenky

 

Cena zahŕňa:

 • ubytovanie v 3* a 4* hoteloch v dvojlôžkových izbách s raňajkami
 • služby slovenského sprievodcu UŽ LETÍM
 • služby miestnych sprievodcov podľa potreby
 • kompletnú dopravu potrebnú na naplnenie plánu cesty
 • všetky výlety
 • prehliadky miest
 • vstupné na vybrané pamiatky
 • poistenie CK proti insolventnosti

 Cena nezahŕňa:

 • spiatočnú medzinárodnú letenku, prílet do Tokia a odlet z Osaky (+/- 1000 €), viac info v záložke Letenky
 • príplatok za jednolôžkovú izbu 450 € na osobu (pre osoby čo cestujú sami, v prípade záujmu možnosť doubytovať v dvojlôžkovej izbe)
 • poistenie (vieme sprostredkovať)
 • fakultatívne aktivity

 

 Radi vám spravíme JAPONSKO presne podľa vašich predstáv v súkromnej skupine, získajte viac informácií na VAŠE CESTY.

Kúpou tejto cesty podporujete hlbší zmysel našich ciest. Časť z nášho zisku poputuje na vybrané dobrovoľnícke projekty alebo podporu regiónu, do ktorého cestujete. Ďakujeme!

Prečo robíme cesty bez veľkých medzinárodných leteniek?

Štandardne v cene našich ciest nie je zahrnutá medzinárodná letenka. Chceme, aby každý bol so svojou letenkou spokojný. Môžete si nájsť letenku podľa vašich predstáv, vybrať si svoju obľúbenú leteckú spoločnosť, letieť s prestupmi či bez, priletieť/odletieť o deň alebo dva skôr/neskôr. Môžete odletieť/priletieť z/do Viedne, Bratislavy, Košíc, Budapešti, Prahy, … Takto máte možnosť ovplyvniť finálnu cenu cesty a využiť čo možno najnižšie ceny leteniek. Preferujete “low cost” iba s príručnou batožinou alebo radšej cestujete komfortnejšie? Voľba je na vás.

 

Ak neradi trávite čas hľadaním leteniek môžete to nechať na nás. My vám radi letenku zabezpečíme. Príjemné časy príletov a odletov, veľká batožina v cene, zväčša jeden prestup a overená letecká spoločnosť.

3.10. - 15.10.2024
You don't have permission to register