Sledujte nás

Juro

PAKISTAN, ČÍNA: KARAKORAM HIGHWAY – miesto, kde sa stretávajú najvyššie pohoria sveta Himaláje, Karakoram a Hindukuš. Nádherná cesta, ktorá kopíruje jednu z vetiev legendárnej Hodvábnej cesty je najvyššie položenou medzištátnou cestou s pevným povrchom na svete. Na našej púti touto cestou sme postupne prešli kaňonom rieky Indus, údolím bývalého kráľovstva Hunza až po sedlo Khunjerab na pakistansko-čínskej hranici. Vrcholným zážitkom bola horská cesta do Fairy Meadows a následný trek do základného tábora pod deviaty najvyšší vrch Zeme Nanga Parbat. Severný PAKISTAN je krásny, ešte masívnym turizmom nepoznačený kút sveta. Zasnežené sedemtisícové vrcholy, fascinujúce horské cesty, ale najmä milí, pohostinní a zvedaví ľudia robia túto cestu tým na čo človek tak skoro nezabudne.

Veľmi pozitívne prekvapila aj vysoká kvalita našich hotelov. Rovnako strava bola výborná. Na zážitky z hôr nadväzovali zážitky z miest Islamabad a Lahore, kde davy ľudí, všeobecný zmätok a chaotickú dopravu strieda pokojná atmosféra mešít a hrobiek mughalských panovníkov. Rafting na rieke Hunza, návšteva miestnej školy, prechádzka po najdlhšom visutom moste na svete, kúpanie v horskom jazere, to sú len niektoré zážitky, ktoré prináša tento zájazd.

Aj vďaka profesionalite nášho sprievodcu Jančiho, lokálnych sprievodcov a nášho vodiča Rašida celý zájazd prebehol bez najmenších komplikácií. Janči ešte raz ďakujem za perfektne zorganizovaný zájazd a kolektívu UŽ LETÍM prajem trpezlivosť pri prekonaní tejto neľahkej doby. Verím, že čoskoro budem môcť s Vami absolvovať rovnako kvalitný zájazd ako ten v severnom Pakistane.

You don't have permission to register