Sledujte nás
Image Alt

Kilimandžáro

Cesta na strechu Afriky

Kilimandžáro

2650 € / osoba
(0 Reviews)

Kilimandžáro. Dobrodružná cesta nás zaveje na rovník do Tanzánie. Cieľ je jasný. Vystúpiť na najvyššiu horu Afriky do výšky 5895 m.n.m. Zažijeme spolu na streche Afriky nezabudnuteľný východ slnka? Pridáte si k tomu top 2 dňové safari, kde budeme hľadať levy, slony, nosorožce, hrochy, zebry, leopardy, byvoly, krokodíly a ďalšie zvieratá? Tanzánia UŽ LETÍM!

 

Termín: 23.8. – 1.9.2024 (Kilimandžáro)

                  23.8. – 3.9.2024 (Kilimandžáro + Safari)

Počet dní: 10 dní cesta (Kilimandžáro)

                         12 dní cesta (Kilimandžáro + Safari)

Cena: 2650 € (Kilimandžáro)

                3290 € (Kilimandžáro + Safari)

*cena je bez spiatočnej medzinárodnej letenky (+/- 800 €), viac info v záložke Letenky

*do Tanzánie na Kilimandžáro môžete vycestovať v ľubovoľnom termíne počas celého roka (bez slovenského sprievodcu, s miestnym anglicky hovoriacom sprievodcom)

 

→ dobrodružná cesta do Tanzánie

→ výstup na Kilimandžáro

→ cestuje s vami skúsený slovenský sprievodca UŽ LETÍM

→ top safari v kráteri Ngorongoro a národnom parku Tarangire

→ program navyše: Zanzibar – oddych na najkrajších plážach ostrova

 

Cestujeme výhradne v malých skupinách. Minimálny počet cestovateľov na Kilimandžáro a Safari je 8 a maximálny 12.

 

Radi vám spravíme túto cestu presne podľa vašich predstáv v súkromnej skupine, získajte viac informácií na VAŠE CESTY.

Kúpou tejto cesty podporujete hlbší zmysel našich ciest. Časť z nášho zisku poputuje na vybrané dobrovoľnícke projekty alebo podporu regiónu, do ktorého cestujete. Ďakujeme!

Čo očakávať

Náročnosť 0
Bezpečnosť 0
Labužník 0
Mesto 0
Príroda 0
Čas na seba 0
Úroveň hotelov 0

Mapa cesty

Kili mapa

1.deň Odlet do Afriky

Odlietame smer Tanzánia. Pred nami je ďalšie africké dobrodružstvo.

 

2.deň Prílet pod Kilimandžáro

Prilietame na rovníku pod najvyššou horou Afriky. Transfer do mestečka Moshi. Dnešný deň využijeme na nasatie africkej atmosféry a na aklimatizáciu. Dáme si briefing pred zajtrajším výstupom a skontrolujeme, či máme všetky potrebné veci na trek. Ak nám niečo chýba, stále si to vieme od nášho spoľahlivého partnera požičať. Noc na hoteli.

 

3.deň Moshi – Brána Machame 1828 m.n.m. – Machame kemp 3020 m.n.m.

Vzdialenosť: 10,8 km

Čas túry: 6h

Po raňajkách nasadáme do nášho auta a vyrážame ešte bližšie k hore. Vstupujeme do Národného parku Kilimandžáro. Sme v nadmorskej výške 1828 m.n.m. Pred nami je prvý trekový deň. Ideme po trase Machame, ktorá trvá celkovo 6 dní. Dnes máme pred sebou 10,8 km, ktoré by sme mali zvládnuť približne za 6 hodín. Väčšinu dňa strávime v dažďovom lese národného parku a s veľkou pravdepodobnosťou uvidíme biele a čierne guarézy. V kempe Machame nás už bude čakať horúci čaj. Večera, oddych a noc v kempe.

 

4.deň Machame kemp 3020 m.n.m.  – Shira Kemp 3850 m.n.m.

Vzdialenosť: 5,2 km

Čas túry: 3-4h

Dnes nás čaká strmší a náročnejší terén, preto pôjdeme menej kilometrov a bude to aj kratšie trvať. Po raňajkách vyjdeme z lesa a ocitneme sa na vresovisku a trávnatých plochách odkiaľ krásne vidno až na vrchol Kilimandžára. Po obede nás čaká mierny zostup na planinu Shira, kde budeme dnes kempovať.

 

5.deň Shira kemp 3850 m.n.m. – Barranco kemp 3980 m.n.m. (prechod cez Lava tower 4600 m.n.m.)

Vzdialenosť: 10,7 km

Čas túry: 7h

Po raňajkách nás čaká náročný výstup až do výšky 4600 m.n.m. na skalu Lava Tower. Niektorí z nás možno prvý krát pocítia náznaky výškovej choroby. To nevadí, lebo vzápätí zostúpime do nášho kempu, ktorý je vo výške „len“ 3980 m.n.m. Človek si možno povie: „Do kelu, načo idem dole keď už som tak vysoko?” Ale práve takýto výstup/zostup je najlepší na aklimatizáciu a pomôže nám počas náročného dňa keď pôjdeme na až vrchol.

 

6.deň Barranco kemp 3980 m.n.m – Barafu kemp 4640 m.n.m.

Vzdialenosť: 9,4 km

Čas túry: 7-8 h

Ráno nás čaká výzva, musíme sa vyštverať na “raňajkovú skalu“ odkiaľ je krásny výhľad na „Kibo“. Kilimandžáro je vlastne neaktívna sopka tvorená tromi vulkánmi – Kibo, Mawenzi a Shira. Kibo je z nich najvyšie a najvyšší bod samotného Kiba sa volá Uhuru (5 895 m.n.m.). Je to tá zasnežená(ľadovcová) čapica na vrchu Kilimandžára, ktorá sa každým rokom zmenšuje. Pokračujeme hore a dole alpínskym terénom až dorazíme do nášho tábora Barafu, kde nás bude čakať skorá večera. Dnešný deň nám ešte lepšie pomohol sa aklimatizovať. Pôjdeme spať veľmi skoro, potrebujeme sa vyspať a oddýchnuť si. Zajtra  je deň „D“. No na vrchol vyrážame už dnes v noci.

 

7.deň Barafu kemp 4640 m.n.m. – vrchol Uhuru 5895 m.n.m – Mweka kemp 3080 m.n.m.

Vzdialenosť: 5km výstup, 10,8km zostup

Čas túry: 6-7h na vrchol, 6-8h zostup do kempu Mweka

Okolo polnoci vyrážame na vrchol. Zámerne si doprajeme oveľa viac času na výstup a ideme pomalším tempom, ktoré nám lepšie pomôže prispôsobiť sa nadmorskej výške. Máme skúseného miestneho profesionálneho sprievodcu, ktorý nám pomáha a navzájom sa povzbudzujeme. Sme na „streche afriky“, vrchole Kilimandžára vo výške 5895 m.n.m. Oslavujeme! Ak nám vyjde počasie, na tento východ slnka nikdy nezabudnete. Zídeme dole do kempu Barafu, kde si poriadne oddýchneme a dáme raňajky. Odtiaľto pokračujeme inou zostupovou trasou Mweka. Tento deň bol makačka ale stál zato!

 

8.deň Mweka kemp 3080 m.n.m. – brána Mweka 1800 m.n.m. 

Vzdialenosť: 8,5 km

Čas túry: 3-4hV

Kilimandžáro sme nechali za sebou a schádzame dolu. Prechádzame dažďovým lesom, nad hlavou nám opäť skáču opice a prelietavajú hornbills (zobákorožce) a ďalšie vtáky. Vychádzame z národného parku, nasadneme do nášho auta a ideme spať do mesta. Dnes si zaslúžime poriadnu sprchu, dobrú večeru, chladené pivo Kilimanjaro, oddych a masáž. Noc na hoteli.

 

9.deň Arusha/Moshi – Odlet domov alebo pokračovanie na top Safari – národný park Tarangire

Voľné doobedie, túlačka mestom Moshi, nákup na trhovisku, presun na letisko a odlet domov.

Prípadne pokračujeme top 2 dňovým safari. Ráno nasadáme do jeepov, prechádzame cez oblasť ktorú obývajú Masajovia a prichádzame do národného parku Tarangire. Národný park Tarangire je známy hľavne veľkým výskytom slonov afrických. K tomu pridajte baobaby a akácie a máte pred sebou ako z gýčovej fotografie dokonalý obraz africkej prírody. Po piknikovom obede pokračujeme v pozorovaní divokých zvierat: antilopy, gazely, pakone, zebry, žirafy, levy, leopardy, gepardy, byvoly, hyeny, krokodíle, hrochy, paviány a mnoho ďalších. Aj milovníci vtákov si prídu na svoje. Nachádza sa ich tu až 550 druhov. Podvečer presun do mestečka Karatu na našu lodge. Večera a zaslúžený oddych.

 

10.deň Prílet domov alebo pokračovanie safari – národný park Ngorongoro

Skoré vstávanie, raňajky a krátky presun do národného parku Ngorongoro, ktorý je považovaný za jeden z najlepších v celej Afrike. Park sa náchadza v obrovskom kráteri, kde je najvyššia koncentrácia divokých zvierat, hlavne levov a ostatných šeliem. Uvidíme aj vzácneho nosorožca čierneho? Samozrejme nikto nám nezaručí, ktoré zvieratá vo voľnej prírode uvidíme ale v práve v Ngorongoro je šanca vidieť rôznu divokú zver veľmi vysoká. Dnes máme na toto unikátne safari vyhradený celý deň. Príchod do mestečka Moshi alebo Arusha. Noc na hoteli.

 

11.deň Arusha/Moshi – Odlet domov

Voľné doobedie, túlačka mestom Moshi, nákup na trhovisku, presun na letisko a odlet domov.

 

12.deň Prílet domov

Kilimandžáro a Tanzánia ďakujeme! Bolo to super.

 

Cena: 2650 € (Kilimanžáro)

               3090 € (Kilimanžáro + Safari)

*cena je bez spiatočnej medzinárodnej letenky ( +/- 800 EUR)

 

Cena zahŕňa:

 • 2 noci ubytovanie na hoteli v dvojlôžkovej izbe s raňajkami (jednoduché a čisté ubytovanie), 6 nocí v stane (stany sú pre 3 osoby, ale my budeme v stanoch po dvoch, aby mal každý dosť miesta)
 • počas treku plná penzia (raňajky, obed, večera) a voda
 • kompletnú dopravu potrebnú na naplnenie plánu cesty
 • cestuje s vami slovenský UŽ LETÍM sprievodca
 • miestni profesionálni sprievodcovia počas treku
 • služby nosičov a kuchára
 • vstupné do národného parku
 • kempové vybavenie (stany a matrace)
 • lekárnička a oxymeter
 • poistenie CK proti insolventnosti
 • Safari:
 • ubytovanie v lodge v dvojlôžkových izbách
 • trafser počas celej cesty – safari jeep s otvárateľnou strechou
 • miesteneho sprievodcu
 • slovenského Už letím sprievodcu
 • vstupné do národných parkov
 • stravu a vodu

 

Cena nezahŕňa:

 • spiatočnú medzinárodnú letenku, viac info v záložke  Letenky
 • víza, platia sa po prílete na letisku 50 USD
 • sprepitné (tanzánsky sprievodca, nosiči, kuchár)
 • poistenie (vieme sprostredkovať)
 • príplatok za jednolôžkovú izbu a stan pre 1 osobu (pre osoby čo cestujú sami, v prípade záujmu možnosť doubytovať v dvojlôžkovej izbe / stane)
 • príplatok za jednolôžkovú izbu v lodge počas safari

 

Program navyše: oddych na ZANZIBARE (na vyžiadanie)

 

Radi vám spravíme túto cestu presne podľa vašich predstáv v súkromnej skupine, získajte viac informácií na VAŠE CESTY.

Kúpou tejto cesty podporujete hlbší zmysel našich ciest. Časť z nášho zisku poputuje na vybrané dobrovoľnícke projekty alebo podporu regiónu, do ktorého cestujete. Ďakujeme!

Výstup na Kilimandžáro a Safari

 

1.deň Odlet do Afriky

Odlietame smer Tanzánia. Pred nami je ďalšie africké dobrodružstvo.

 

2.deň Prílet pod Kilimandžáro

Prilietame na rovníku pod najvyššou horou Afriky. Transfer do mestečka Moshi. Dnešný deň využijeme na nasatie africkej atmosféry a na aklimatizáciu. Dáme si briefing pred zajtrajším výstupom a skontrolujeme, či máme všetky potrebné veci na trek. Ak nám niečo chýba, stále si to vieme od nášho spoľahlivého partnera požičať. Noc na hoteli.

 

3.deň Moshi – Brána Machame 1828 m.n.m. – Machame kemp 3020 m.n.m.

Vzdialenosť: 10,8 km

Čas túry: 6h

Po raňajkách nasadáme do nášho auta a vyrážame ešte bližšie k hore. Vstupujeme do Národného parku Kilimandžáro. Sme v nadmorskej výške 1828 m.n.m. Pred nami je prvý trekový deň. Ideme po trase Machame, ktorá trvá celkovo 6 dní. Dnes máme pred sebou 10,8 km, ktoré by sme mali zvládnuť približne za 6 hodín. Väčšinu dňa strávime v dažďovom lese národného parku a s veľkou pravdepodobnosťou uvidíme biele a čierne guarézy. V kempe Machame nás už bude čakať horúci čaj. Večera, oddych a noc v kempe.

 

4.deň Machame kemp 3020 m.n.m.  – Shira Kemp 3850 m.n.m.

Vzdialenosť: 5,2 km

Čas túry: 3-4h

Dnes nás čaká strmší a náročnejší terén, preto pôjdeme menej kilometrov a bude to aj kratšie trvať. Po raňajkách vyjdeme z lesa a ocitneme sa na vresovisku a trávnatých plochách odkiaľ krásne vidno až na vrchol Kilimandžára. Po obede nás čaká mierny zostup na planinu Shira, kde budeme dnes kempovať.

 

5.deň Shira kemp 3850 m.n.m. – Barranco kemp 3980 m.n.m. (prechod cez Lava tower 4600 m.n.m.)

Vzdialenosť: 10,7 km

Čas túry: 7h

Po raňajkách nás čaká náročný výstup až do výšky 4600 m.n.m. na skalu Lava Tower. Niektorí z nás možno prvý krát pocítia náznaky výškovej choroby. To nevadí, lebo vzápätí zostúpime do nášho kempu, ktorý je vo výške „len“ 3980 m.n.m. Človek si možno povie: „Do kelu, načo idem dole keď už som tak vysoko?” Ale práve takýto výstup/zostup je najlepší na aklimatizáciu a pomôže nám počas náročného dňa keď pôjdeme na až vrchol.

 

6.deň Barranco kemp 3980 m.n.m – Barafu kemp 4640 m.n.m.

Vzdialenosť: 9,4 km

Čas túry: 7-8 h

Ráno nás čaká výzva, musíme sa vyštverať na “raňajkovú skalu“ odkiaľ je krásny výhľad na „Kibo“. Kilimandžáro je vlastne neaktívna sopka tvorená tromi vulkánmi – Kibo, Mawenzi a Shira. Kibo je z nich najvyšie a najvyšší bod samotného Kiba sa volá Uhuru (5 895 m.n.m.). Je to tá zasnežená(ľadovcová) čapica na vrchu Kilimandžára, ktorá sa každým rokom zmenšuje. Pokračujeme hore a dole alpínskym terénom až dorazíme do nášho tábora Barafu, kde nás bude čakať skorá večera. Dnešný deň nám ešte lepšie pomohol sa aklimatizovať. Pôjdeme spať veľmi skoro, potrebujeme sa vyspať a oddýchnuť si. Zajtra  je deň „D“. No na vrchol vyrážame už dnes v noci.

 

7.deň Barafu kemp 4640 m.n.m. – vrchol Uhuru 5895 m.n.m – Mweka kemp 3080 m.n.m.

Vzdialenosť: 5km výstup, 10,8km zostup

Čas túry: 6-7h na vrchol, 6-8h zostup do kempu Mweka

Okolo polnoci vyrážame na vrchol. Zámerne si doprajeme oveľa viac času na výstup a ideme pomalším tempom, ktoré nám lepšie pomôže prispôsobiť sa nadmorskej výške. Máme skúseného miestneho profesionálneho sprievodcu, ktorý nám pomáha a navzájom sa povzbudzujeme. Sme na „streche afriky“, vrchole Kilimandžára vo výške 5895 m.n.m. Oslavujeme! Ak nám vyjde počasie, na tento východ slnka nikdy nezabudnete. Zídeme dole do kempu Barafu, kde si poriadne oddýchneme a dáme raňajky. Odtiaľto pokračujeme inou zostupovou trasou Mweka. Tento deň bol makačka ale stál zato!

 

8.deň Mweka kemp 3080 m.n.m. – brána Mweka 1800 m.n.m. 

Vzdialenosť: 8,5 km

Čas túry: 3-4hV

Kilimandžáro sme nechali za sebou a schádzame dolu. Prechádzame dažďovým lesom, nad hlavou nám opäť skáču opice a prelietavajú hornbills (zobákorožce) a ďalšie vtáky. Vychádzame z národného parku, nasadneme do nášho auta a ideme spať do mesta. Dnes si zaslúžime poriadnu sprchu, dobrú večeru, chladené pivo Kilimanjaro, oddych a masáž. Noc na hoteli.

 

9.deň Arusha/Moshi – Odlet domov alebo pokračovanie na top Safari – národný park Tarangire

Voľné doobedie, túlačka mestom Moshi, nákup na trhovisku, presun na letisko a odlet domov.

Prípadne pokračujeme top 2 dňovým safari. Ráno nasadáme do jeepov, prechádzame cez oblasť ktorú obývajú Masajovia a prichádzame do národného parku Tarangire. Národný park Tarangire je známy hľavne veľkým výskytom slonov afrických. K tomu pridajte baobaby a akácie a máte pred sebou ako z gýčovej fotografie dokonalý obraz africkej prírody. Po piknikovom obede pokračujeme v pozorovaní divokých zvierat: antilopy, gazely, pakone, zebry, žirafy, levy, leopardy, gepardy, byvoly, hyeny, krokodíle, hrochy, paviány a mnoho ďalších. Aj milovníci vtákov si prídu na svoje. Nachádza sa ich tu až 550 druhov. Podvečer presun do mestečka Karatu na našu lodge. Večera a zaslúžený oddych.

 

10.deň Prílet domov alebo pokračovanie safari – národný park Ngorongoro

Skoré vstávanie, raňajky a krátky presun do národného parku Ngorongoro, ktorý je považovaný za jeden z najlepších v celej Afrike. Park sa náchadza v obrovskom kráteri, kde je najvyššia koncentrácia divokých zvierat, hlavne levov a ostatných šeliem. Uvidíme aj vzácneho nosorožca čierneho? Samozrejme nikto nám nezaručí, ktoré zvieratá vo voľnej prírode uvidíme ale v práve v Ngorongoro je šanca vidieť rôznu divokú zver veľmi vysoká. Dnes máme na toto unikátne safari vyhradený celý deň. Príchod do mestečka Moshi alebo Arusha. Noc na hoteli.

 

11.deň Arusha/Moshi – Odlet domov

Voľné doobedie, túlačka mestom Moshi, nákup na trhovisku, presun na letisko a odlet domov.

 

12.deň Prílet domov

Kilimandžáro a Tanzánia ďakujeme! Bolo to super.

Výstup na Kilimandžáro a Safari

 

Cena: 2650 € (Kilimanžáro)

               3090 € (Kilimanžáro + Safari)

*cena je bez spiatočnej medzinárodnej letenky ( +/- 800 EUR)

 

Cena zahŕňa:

 • 2 noci ubytovanie na hoteli v dvojlôžkovej izbe s raňajkami (jednoduché a čisté ubytovanie), 6 nocí v stane (stany sú pre 3 osoby, ale my budeme v stanoch po dvoch, aby mal každý dosť miesta)
 • počas treku plná penzia (raňajky, obed, večera) a voda
 • kompletnú dopravu potrebnú na naplnenie plánu cesty
 • cestuje s vami slovenský UŽ LETÍM sprievodca
 • miestni profesionálni sprievodcovia počas treku
 • služby nosičov a kuchára
 • vstupné do národného parku
 • kempové vybavenie (stany a matrace)
 • lekárnička a oxymeter
 • poistenie CK proti insolventnosti
 • Safari:
 • ubytovanie v lodge v v dvojlôžkových izbách
 • trafser počas celej cesty – safari jeep s otvárateľnou strechou
 • miesteneho sprievodcu
 • slovenského Už letím sprievodcu
 • vstupné do národných parkov
 • stravu a vodu

 

Cena nezahŕňa:

 • spiatočnú medzinárodnú letenku, viac info v záložke  Letenky
 • víza, platia sa po prílete na letisku 50 USD
 • sprepitné (tanzánsky sprievodca, nosiči, kuchár)
 • poistenie (vieme sprostredkovať)
 • príplatok za jednolôžkovú izbu a stan pre 1 osobu (pre osoby čo cestujú sami, v prípade záujmu možnosť doubytovať v dvojlôžkovej izbe / stane)
 • príplatok za jednolôžkovú izbu v lodge počas safari

 

Radi vám spravíme túto cestu presne podľa vašich predstáv v súkromnej skupine, získajte viac informácií na VAŠE CESTY

Kúpou tejto cesty podporujete hlbší zmysel našich ciest. Časť z nášho zisku poputuje na vybrané dobrovoľnícke projekty alebo podporu regiónu, do ktorého cestujete. Ďakujeme!

Prečo robíme cesty bez veľkých medzinárodných leteniek?

Štandardne v cene našich ciest nie je zahrnutá medzinárodná letenka. Chceme, aby každý bol so svojou letenkou spokojný. Môžete si nájsť letenku podľa vašich predstáv, vybrať si svoju obľúbenú leteckú spoločnosť, letieť s prestupmi či bez, priletieť/odletieť o deň alebo dva skôr/neskôr. Môžete odletieť/priletieť z/do Viedne, Bratislavy, Košíc, Budapešti, Prahy, … Takto máte možnosť ovplyvniť finálnu cenu cesty a využiť čo možno najnižšie ceny leteniek. Preferujete “low cost” iba s príručnou batožinou alebo radšej cestujete komfortnejšie? Voľba je na vás.

Ak neradi trávite čas hľadaním leteniek môžete to nechať na nás. My vám radi letenku zabezpečíme. Príjemné časy príletov a odletov, veľká batožina v cene, zväčša jeden prestup a overená letecká spoločnosť.

23.8. - 1.9.2024
You don't have permission to register