Sledujte nás
Baobab

Madagaskar

Unikátny okruh s top národnými parkami a pravá poctivá exotika

Madagaskar

4420 € / osoba
(0 Reviews)

Lemure, baobaby, riečne safari a nádherní ľudia zo starých kmeňov. Madagaskar očarí všetkých!

Termín: 6.6. – 25.6.2024

Počet dní: 20 dní cesta

Cena: 4420 €

*cena je bez spiatočnej medzinárodnej letenky (+/- 900 €), viac info v záložke Letenky

→ polpenzia v cene

→ unikátny okruh s malým počtom dní dovolenky

→ pomoc v slovenskej škole pre miestne deti

→ bezpečná a exotická Afrika s množstvom zvierat

Kúpou tejto cesty podporujete hlbší zmysel našich ciest. Časť z nášho zisku poputuje na vybrané dobrovoľnícke projekty alebo podporu regiónu, do ktorého cestujete. Ďakujeme!

Čo očakávať

Náročnosť 0
Bezpečnosť 0
Labužník 0
Mesto 0
Príroda 0
Čas na seba 0
Úroveň hotelov 0

Mapa cesty

mapka-madagaskar 2020

1. deň Všetko už máme zabalené, odlietame!

Bez

2. deň Prílet do Antananarivo

Prílet do Antananariva alebo ako mu hovoria miestni – Tana. Víta nás sympatická nadmorská výška –   1.400 m.n.m. Transfer na hotel, ubytovanie. Časový posun je len 2 hodiny, však kým si africkou rýchlosťou vybavíte víza, zoberiete batožinu, dostanete na hotel, bude už takmer večer. Prehliadku Tana si necháme na záver. Večer ochutnáme veľmi slušné domáce pivko THB !

Hlavné mesto ostrova, hovoria mu Tana

3. deň Národný park Mantadia

Z Tany vyrážame na východ do mesta Andasibe – Mantadia (Perinet) Národného parku.  Prenajatým autom s anglicky hovoriacim „šoféro-sprievodcom“, cca 150 km, 3-5 hod. Príchod na hotel, ubytovanie a túlačky po okolí. Výborná nočná prechádzka po dažďovom pralese. Na ostrove nie sú žiadne jedovaté zvery, takže špacírovať sa po pralese v noci je bezpečné, vtipné a plné prekvapení.

4.deň Národný park Mantadia

Celodenný pohodový trekking s miestnym sprievodcom. Národný park o rozlohe 155 km2, v nadmorskej výške do 1.300 m.n.m. Je to výnimočný dažďový prales, kde žije 11 druhov lemurov. Medzi nimi aj ten najväčší na svete aj ten najmenší. Rovnako je to s chameleónmi, práve tu žije ten najväčší aj najmenší. Piknik v dažďovom pralese, množstvo orchideí a celý deň v Národnom parku Mantadia.

Národný park Mantadia

5. deň Presun do Antisrabe

Presunový deň z Andasibe do Antsirabe (1500 m.n.m), 305 km 7-9 hodín. Mesto Antsirabe je známe ako termálne mesto, kvôli prameňom a vulkanickým jazerám. Farebné rikše (aj) na ľudský pohon a pozostatky koloniálnej architektúry ho výborne dopĺňajú. Tsena Sabotsy trhovisko je plné neuveriteľných vecí a krásnych ľudí z kmeňa Merina.

Pred mestom Antsirabe sa zastavíme v miestnej škole. V oblasti Miarinarivo v lokalite Antoby Est sa pani Anežke Boriovej podarilo postaviť školu pre miestne deti. Otvorená je od roka 2017 a vždy je s čím pomôcť. Možno vymaľujeme triedu, možno pomôžeme priniesť bicykle, zahráme si s deťmi futbal alebo im porozprávame o Slovensku… Možností ako môžeme naozaj pomôcť je nekonečne veľa. Viac ako 200 detí navštevuje túto školu a tak každá pomoc je vítaná. Escola Anežka je fantastický projekt a splnený sen o tom, ako zmysluplne pomôcť.

Viac nájdete na https://anezka.org/

6. deň Presun do divočiny Miandrivazo

Začína cesta na západ. Miandrivazo je mala dedinka a slúži ako východzí bod na riečne safari. Už sama o sebe je veľmi autentická s minimálnym turizmom.

Africké trhoviská sú fantastické

7.deň - 9.deň Tri dni riečneho safari

Absolútne autentická skúsenosť, majestátna rieka Tsiribihina a život, ktorý sa okolo nej sústredí. Okrem miestnych domorodcov, je tu prenádherná príroda – vtáky, lemure, krokodíly a vodopád  Anosin’ Ampela, v ktorom sa dá okúpať. Na konci dňa vám pripravia kemp na brehu rieky, kde prespíte dve noci. Spanie je jednoduché však prostredie, kde budete neuveriteľné. Miestni urobia všetko, čo sa bude dať, aby vylepšili jednoduché podmienky. Dobrým jedlom, prijemnou spoločnosťou, oblohou plnou hviezd. Môže to byť jeden z najsilnejších zážitkov. Kempujeme dve noci. Naspäť do civilizácie pôjdeme cez mesto Morondava.

10.deň Presun do Anstirabe

Po obede v Miandrivazo sa presunieme do hlavnú trasu na ostrove – do mesta Antsirabe. Tsena Sabotsy trhovisko je plné neuveriteľných vecí a krásnych ľudí z kmeňa Merina.

11.deň Národný park Ranomafana

Z Antsirabe do Ambositra je to necelých 100 km, cca 2 hod. Ryžové políčka a drevorezba je typická pre oblasť kmeňa Betsileo. Po príjemnej pauzičke sa presunieme cca 140 km južnejšie do Národného parku Ranomafana. Prvé lemure.

12.deň Národný park Ranomafana

Národný park Ranomafana patrí medzi top miesta na ostrove. Zvieratá sú ľahko dostupné, príroda je rôznorodá. 800-1200 m.n.m, 12 druhov lemurov, množstvo vtákov, netopiere, cibetky, fossy… a 90 druhov motýľov! Ranný však pohodový (4 hod) trek v nádhernej prírode a celodenný program v top národnom parku na ostrove.

13.deň Fianarantsoa, prírodná rezervácia Anja

Fianarantsoa je cca 60 km južne od Národného Parku Ranomafana. Je to kultúrne, intelektuálne centrum celého ostrova a hlavné mesto vinárstva na Madagaskare. Ideálna zastávka na mestský obed s pohárom vína a príjemnou kávičkou. Poobede krátky presun cez mesto Ambalavao k Anja rezervácii, kde si dáme prechádzku v inom svete. Šťavnatú zelenú farbu strieda pustá béžová. Hodinová prechádzka vás zoberie k známemu skalnému útvaru. Lemure, lemure, lemure… a zase lemure! Po výbornom dni sa presunieme k Národnému parku Isalo.

14.deň Národný park Isalo

Deň v Národnom parku Isalo – vápencový masív zerodovaný vetrom a dažďom do neskutočných podôb. Púštne prostredie, ktoré pripomína Jurský park. Žltá savanová tráva, podivné skalné útvary, vertikálne steny a hlboké kaňony. Čerešničkou na torte v strede ničoho je prírodný bazén, jazierko, v ktorom sa môžeme okúpať.  Užijeme si najkrajší západ slnka na Madagaskare?

15.deň Ilakaka, kmeň Mahafaly, Ifaty

Na cestu na západné pobrežie máme celý deň. Celkovo je to cca 240 km, 3-5 hodín. Po ceste sa zastavíte v mestečku Ilakaka, kde vládla zafírová horúčka a aj na mieste, kde kmeň Mahafaly pochovával svojich mŕtvych náčelníkov a kráľov. V jednej z hrobiek je až 700 rohov kravy Zebu. Uvidíme prvé Baobaby. Večerný príchod na pobrežie do oblasti Ifaty.

Baobab

16.deň Plážovačka na Ifaty

Oddychový prímorský deň, kto je hyperaktívny môže ísť potápať.

17.deň Plážovačka na Ifaty

Oddych, leňošenie, relax…

18.deň Antananarivo

Krátky presun do mesta Toliara a prelet do hlavného mesta Madagaskaru. Túlanie sa po meste Antananarivo, kde v podstate neexistujú klasické turistické pamiatky – a práve to je to najväčšou atrakciou! Rova  – staré kráľovnino sídlo, Premiérsky palác, park lemurov, Pirátske Múzeum alebo trh Analakely s čerstvým ovocím alebo sušenými rybkami.

19.deň Odlet z Madagaskaru do Európy

20.deň Prílet a príchod domov

 

Prečítajte si ďalšie informácie o tejto destinácií https://www.madagaskar.sk/

Cena: 4420 EUR

*cene ja bez spiatočnej medzinárodnej letenky (+/- 900 EUR), viac info v záložke Letenky

 

 Cena zahŕňa:

 • ubytovanie v hoteloch strednej triedy v dvojlôžkových izbách na dobrých miestach, na menej civilizovaných miestach jednoduché a čisté ubytovanie typu lodge, 2 noci v stane pod najkrajšou oblohou v Afrike
 • strava: 18 dní s polpenziou
 • ‘Už letím’ slovenského sprievodcu
 • služby miestnych sprievodcov a rangerov v Národných parkoch podľa potreby
 • kompletnú dopravu potrebnú na naplnenie plánu cesty
 • prelet Toliare – Antananarivo
 • vstupné potrebné na naplnenie plánu cesty, všetky vstupy do Národných parkov podľa plánu cesty
 • poistenie CK proti insolventnosti

 Cena nezahŕňa:

 • spiatočnú medzinárodnú letenku do Antananarivo (+/- 900 EUR), viac info v záložke  Letenky
 • príplatok za jednolôžkovú izbu
 • víza
 • poistenie storna zájazdu či letenky (môžeme sprostredkovať)

Radi vám spravíme túto cestu presne podľa vašich predstáv v súkromnej skupine, získajte viac informácií na VAŠE CESTY.

Kúpou tejto cesty podporujete hlbší zmysel našich ciest. Časť z nášho zisku poputuje na vybrané dobrovoľnícke projekty alebo podporu regiónu, do ktorého cestujete. Ďakujeme!

1. deň Všetko už máme zabalené, odlietame!

2. deň Prílet do Antananarivo

Prílet do Antananariva alebo ako mu hovoria miestni – Tana. Víta nás sympatická nadmorská výška –   1400 m.n.m. Transfer na hotel, ubytovanie. Časový posun je len 2 hodiny, však kým si africkou rýchlosťou vybavíte víza, zoberiete batožinu, dostanete na hotel, bude už takmer večer. Prehliadku Tana si necháme na záver. Večer ochutnáme veľmi slušné domáce pivko THB !

3. deň Národný park Mantadia

Z Tany vyrážame na východ do mesta Andasibe – Mantadia (Perinet) Národného parku.  Prenajatým autom s anglicky hovoriacim „šoféro-sprievodcom“, cca 150 km, 3-5 hod. Príchod na hotel, ubytovanie a túlačky po okolí. Výborná nočná prechádzka po dažďovom pralese. Na ostrove nie sú žiadne jedovaté zvery, takže špacírovať sa po pralese v noci je bezpečné, vtipné a plné prekvapení!

4. deň Národný park Mantadia

Celodenný pohodový trekking s miestnym sprievodcom. Národný park o rozlohe 155 km2, v nadmorskej výške do 1300 m.n.m. Je to výnimočný dažďový prales, kde žije 11 druhov lemurov. Medzi nimi aj ten najväčší na svete aj ten najmenší. Rovnako je to s chameleónmi, práve tu žije ten najväčší aj najmenší. Piknik v dažďovom pralese, množstvo orchideí a celý deň v Národnom parku Mantadia

5. deň Presun do Antisrabe

Presunový deň z Andasibe do Antsirabe (1500 m.n.m), 305 km 7-9 hodín. Mesto Antsirabe je známe ako termálne mesto, kvôli prameňom a vulkanickým jazerám. Farebné rikše aj na ľudský pohon a pozostatky koloniálnej architektúry ho výborne dopĺňajú. Tsena Sabotsy trhovisko je plné neuveriteľných vecí a krásnych ľudí z kmeňa Merina.

Pred mestom Antsirabe sa zastavíme v miestnej škole. V oblasti Miarinarivo v lokalite Antoby Est sa pani Anežke Boriovej podarilo postaviť školPred u pre miestne deti. Otvorená je od roka 2017 a vždy je s čím pomôcť. Možno vymaľujeme triedu, možno pomôžeme priniesť bicykle, zahráme si s deťmi futbal alebo im porozprávame o Slovensku… Možností ako môžeme naozaj pomôcť je nekonečne veľa. Viac ako 200 detí navštevuje túto školu a tak každá pomoc je vítaná. Escola Anežka je fantastický projekt a splnený sen o tom, ako zmysluplne pomôcť.

Viac info nájdete na https://anezka.org/

6. deň Presun do divočiny Miandrivazo

Začína cesta na západ. Miandrivazo je mala dedinka a slúži ako východzí bod na riečne safari. Už sama o sebe je veľmi autentická s minimálnym turizmom.

7.deň - 9.deň Tri dni riečneho safari

Absolútne autentická skúsenosť, majestátna rieka Tsiribihina a život, ktorý sa okolo nej sústredí. Okrem miestnych domorodcov, je tu prenádherná príroda – vtáky, lemure, krokodíly a vodopád  Anosin’ Ampela, v ktorom sa dá okúpať. Na konci dňa vám pripravia kemp na brehu rieky, kde prespíte dve noci. Spanie je jednoduché však prostredie, kde budete neuveriteľné. Miestni urobia všetko, čo sa bude dať, aby vylepšili jednoduché podmienky. Dobrým jedlom, prijemnou spoločnosťou, oblohou plnou hviezd. Môže to byť jeden z najsilnejších zážitkov. Kempujeme dve noci. Naspäť do civilizácie pôjdeme cez mesto Morondava.

10.deň Presun do Anstirabe

Po obede v Miandrivazo sa presunieme do hlavnú trasu na ostrove – do mesta Antsirabe. Tsena Sabotsy trhovisko je plné neuveriteľných vecí a krásnych ľudí z kmeňa Merina.

11.deň Národný park Ranomafana

Z Antsirabe do Ambositra je to necelých 100 km, cca 2 hod. Ryžové políčka a drevorezba je typická pre oblasť kmeňa Betsileo. Po príjemnej pauzičke sa presuniete cca 140 km južnejšie do Národného parku Ranomafana.

12.deň Národný park Ranomafana

Národný park Ranomafana patrí medzi top miesta na ostrove. Zvieratá sú ľahko dostupné, príroda je rôznorodá. 800-1200 m.n.m, 12 druhov lemurov, množstvo vtákov, netopiere, cibetky, fossy… a 90 druhov motýľov! Ranný však pohodový (4 hod) trek v nádhernej prírode a celodenný program v top národnom parku na ostrove.

13.deň Fianarantsoa, prírodná rezervácia Anja

Fianarantsoa je cca 60 km južne od Národného Parku Ranomafana. Je to kultúrne, intelektuálne centrum celého ostrova a hlavné mesto vinárstva na Madagaskare. Ideálna zastávka na mestský obed s pohárom vína a  príjemnou kávičkou. Poobede krátky presun cez mesto Ambalavao k Anja rezervácii, kde si dáme prechádzku v inom svete. Šťavnatú zelenú farbu strieda pustá béžová. Hodinová prechádzka vás zoberie k známemu skalnému útvaru. Lemure, lemure, lemure… a zase lemure! Po výbornom dni sa presunieme k Národnému parku Isalo.

14.deň Národný park Isalo

Deň v Národnom parku Isalo – vápencový masív zerodovaný vetrom a dažďom do neskutočných podôb. Púštne prostredie, ktoré pripomína Jurský park. Žltá savanová tráva, podivné skalné útvary, vertikálne steny a hlboké kaňony. Čerešničkou na torte v strede ničoho je prírodný bazén, jazierko, v ktorom sa môžeme okúpať.  Užijeme si najkrajší západ slnka na Madagaskare?

15.deň Ilakaka, kmeň Mahafaly, Ifaty

Na cestu na západné pobrežie máme celý deň. Celkovo je to cca 240 km, 3-5 hodín. Po ceste sa zastavíte v mestečku Ilakaka, kde vládla zafírová horúčka a aj na mieste, kde kmeň Mahafaly pochovával svojich mŕtvych náčelníkov a kráľov. V jednej z hrobiek je až 700 rohov kravy Zebu. Uvidíme prvé Baobaby. Večerný príchod na pobrežie do oblasti Ifaty.

16.deň Plážovačka na Ifaty

Oddychový prímorský deň, kto je hyperaktívny môže ísť potápať.

17.deň Plážovačka na Ifaty

Oddych, leňošenie, relax…

18.deň Antanantivo

Krátky presun do mesta Toliara a prelet do hlavného mesta Madagaskaru. Túlanie sa po meste Antananarivo, kde v podstate neexistujú klasické turistické pamiatky – a práve to je to najväčšou atrakciou! Rova  – staré kráľovnino sídlo, Premiérsky palác, park lemurov, Pirátske Múzeum alebo prvý trh Analakely s čerstvým ovocím alebo sušenými rybkami.

19.deň Odlet z Madagaskaru do Európy

20.deň Prílet a príchod domov

Cena: 4420 € 

*cene ja bez spiatočnej medzinárodnej letenky (+/- 900 EUR), viac info v záložke Letenky

 

 Cena zahŕňa:

 • ubytovanie v hoteloch strednej triedy v dvojlôžkových izbách na dobrých miestach, na menej civilizovaných miestach jednoduché a čisté ubytovanie typu lodge, 2 noci v stane pod najkrajšou oblohou v Afrike
 • strava: 18 dní s polpenziou
 • ‘Už letím’ slovenského sprievodcu
 • služby miestnych sprievodcov a rangerov v Národných parkoch podľa potreby
 • kompletnú dopravu potrebnú na naplnenie plánu cesty
 • prelet Toliare – Antananarivo
 • vstupné potrebné na naplnenie plánu cesty, všetky vstupy do Národných parkov podľa plánu cesty
 • poistenie CK proti insolventnosti

 Cena nezahŕňa:

 • spiatočnú medzinárodnú letenku do Antananarivo, viac info v záložke  Letenky
 • príplatok za jednolôžkovú izbu
 • víza
 • poistenie storna zájazdu či letenky (môžeme sprostredkovať)

Radi vám spravíme túto cestu presne podľa vašich predstáv v súkromnej skupine, získajte viac informácií na https://uzletim.sk/vase-cesty

Kúpou tejto cesty podporujete hlbší zmysel našich ciest. Časť z nášho zisku poputuje na vybrané dobrovoľnícke projekty alebo podporu regiónu, do ktorého cestujete. Ďakujeme!

Prečo robíme cesty bez veľkých medzinárodných leteniek?

Štandardne v cene našich ciest nie je zahrnutá medzinárodná letenka. Chceme, aby každý bol so svojou letenkou spokojný. Môžete si nájsť letenku podľa vašich predstáv, vybrať si svoju obľúbenú leteckú spoločnosť, letieť s prestupmi či bez, priletieť/odletieť o deň alebo dva skôr/neskôr. Môžete odletieť/priletieť z/do Viedne, Bratislavy, Košíc, Budapešti, Prahy, … Takto máte možnosť ovplyvniť finálnu cenu cesty a využiť čo možno najnižšie ceny leteniek. Preferujete “low cost” iba s príručnou batožinou alebo radšej cestujete komfortnejšie? Voľba je na vás.

 

Ak neradi trávite čas hľadaním leteniek môžete to nechať na nás. My vám radi letenku zabezpečíme. Príjemné časy príletov a odletov, veľká batožina v cene, zväčša jeden prestup a overená letecká spoločnosť.

6.6. - 25.6.2024
You don't have permission to register