Sledujte nás
Image Alt

USA západ

Jedinečný program plný zážitkov. Komfortná cesta v malej skupine so skvelým slovenským sprievodcom.

USA západ

3190 € / osoba
(0 Reviews)

Západ USA patrí medzi najkrajšie časti severoamerického kontinentu. Vydajte sa s nami do okúzľujúcich národných parkov, notoricky známych veľkomiest, k pobrežiu tichého oceánu ale aj k najhlbšiemu kaňonu na svete. Nevynecháme ani Monument valley, k tomu pridáme skúseného slovenského sprievodcu a o zážitky máte postarané.

 

Termín: 10.7. – 23.7.2024 (posledné 2 voľné miesta!)                   

Počet dní: 14 dní cesta

Cena: 3190 EUR

*cena neobsahuje obojsmernú medzinárodnú letenku (+/- 900 €), viac info v záložke Letenky

→ komfortná a bezpečná cesta po USA

→ ubytovanie v 3 a 4* hoteloch

→ skvelý slovenský Už letím sprievodca

→ to najlepšie zo západu Spojených štátov amerických

→ Grand canyon, Monument valley, Death valley (Údolie smrti), Yosemity, Zion, Bryce canyon, Sekvoje …

→ Las Vegas, Los Angeles, San Francisco, Hooverova priehrada, Palm Springs, Phoenix, …

→ California, Arizona, Nevada, Utah

 

Cestujeme výhradne v malých skupinách. Minimálny počet cestovateľov na ceste USA západ je 6 a maximálny 10.

 

Túto cestu si môžete spojiť s naším skvelým poznávacím zájazdom TORONTO, NIAGARA, NEW YORK, MIAMI.

 

Radi vám spravíme túto cestu presne podľa vašich predstáv v súkromnej skupine, získajte viac informácií na VAŠE CESTY

Kúpou tejto cesty podporujete hlbší zmysel našich ciest. Časť z nášho zisku poputuje na vybrané dobrovoľnícke projekty alebo podporu regiónu, do ktorého cestujete. Ďakujeme!

Čo očakávať

Náročnosť 0
Bezpečnosť 0
Labužník 0
Mesto 0
Príroda 0
Úroveň hotelov 0

Mapa cesty

mapka-usa

1.deň Odlet do USA

Berieme batožinu a odlietame smer USA západ! Prílet do Los Angeles, najväčšieho mesta zlatého štátu – Golden state. Dnes nás ešte čaká večerná prechádzka po Hollywood bouleward.

2.deň Los Angeles

Celý deň na Los Angeles. Santa Monica a jej známe mólo, miesta kde sa natáčal legendárny Baywatch. Neďaleké Venice Beach s hromadou obchodov, Muscle Beach a miestna hippie atmosféra. Známy nápis v štvrti Beverly Hills a predražené Rodeo Drive, plné svetových značiek a samozrejme hotel, kde sa natáčal film Pretty Woman. Večerný presun do Los Angeles downtown – centra mesta, kde žije cez 10 miliónov obyvateľov. Prechádzka okolo Staples Center, kde hrajú domáci hokejisti Los Angeles Kings, či basketbalové tímy Los Angeles Lakers a Clippers. Jasné, že si nenecháme ujsť prípadný zápas. Večerný výhľad na Holywood a downtown priamo z Griffith observatória nad mestom.

3.deň Santa Barbara, San Francisco

Vyrážame na sever. Krátka pauza pri mori v sympatickom mestečku Santa Barbara a následný presun do malebného mesta Solvang, ktoré pripomína skôr Dánsko, než západné pobrežie USA. Prejazd cez malebné, vyprahnuté a odľahlé časti Kalifornie, odkiaľ pochádza aj legendárne víno s rovnakým menom. Množstvo scénických výhľadov na pobreží a večerný príchod do San Francisca.

4.deň San Francisco

Dnes máme celý deň na San Francisco. Výlet loďou naprieč Sanfranciským zálivom až pod most Golden Gate a oboplávanie pevnosti Alcatraz (fakultatívne). Historické mólo 39 je optimálne miesto na drink a krátku prestávku. Návšteva Golden Gate aj z hora – sme vo výške 25 poschodovej budovy. Nedostaneme závrat? Legendárne električky na zvlnených svahoch umocňujú atmosféru mesta. Kľukatá ulička – Lombard Street. Pozrieme si aj centrum, Union Square, China Town a Market Street.

5.deň Yosemite

Dnešným cieľom je národný park Yosemite, ktorý sa nachádza v pohorí Sierra Nevada. Jeho nadmorská výška sa pohybuje v rozmedzí 700 – 4000 m.n.m. Yosemitské údolie je hlavná atrakcia a my si ho vychutnáme v celej svojej kráse. Prekrásna fauna a flóra. Yosemitský vodopád je najvyšší v USA s výškou takmer trištvrte kilometra. Výhľad na Tunnel view, El Capitan, Half Dome,… Večerný príchod do mesta Fresno.

6.deň Sekvoje, Údolie smrti

Vstupujeme do národného parku Sequoia a vychutnanie si majestátnych stromov. Ukážeme si najväčší strom – General Sherman a jeho kamarátov. Vyrážame po ceste snov naprieč Kalifornskými horami. Horský prechod okolo jazera Lake Isabella. Načerpanie pohonných hmôt do auta a tela a pokračovanie zemou nikoho. Vstup do údolia smrti a nekonečné serpentíny. Veríme, že nezrazíme kojota, ktorých sa tu okolo cesty pohybuje neúrekom. V dnešný deň je cesta cieľom s množstvom zastávok plných výhľadov a scenérii. Spíme v Údolí smrti na hranici Kalifornie a Nevady v malom tradičnom mestečku.

7.deň Death Valley, Las Vegas

Celodenný program v údolí smrti (Death Valley). Pozrieme si najnižší bod na mape USA, Badwater Basin (-85 m.n.m.) nachádzajúci sa na soľnej plošine. Miesto najvyššej nameranej teploty v USA tiež leží priamo tu. Výhľady a dokonalé scenérie. Artist’s palette nebude chýbať.  Deň zakončíme na výhľade Zabriskie point. Večerná cesta do Las  Vegas, oslepia nás svetlá púštneho veľkomesta. Dlhý náročný a krásny deň.

8.deň Las Vegas, Hooverova priehrada

Ranné prebudenie v meste hriechu. Vychutnanie mesta za svetla a čas na malý odpočinok. K tomu prirovnáme večerný život a na svete je dokonalý kontrast. Celý deň na Las Vegas. Kasína a zábavné predstavenia sú jedny z najlepších na svete. Ktoré si vyberieme? V Las Vegas nájdeme naozaj všetko vrátane najväčšej spievajúcej fontány, náhradnej Eiffelovej veže, Sochy Slobody, Egyptských pyramíd… Poobedný výlet na Hooverovu priehradu, ktorá nie je najväčšia na svete, ale rozhodne je najznámejšia. Noc v Las Vegas.

9.deň Zion, Bryce Canyon

Opúšťame Las Vegas a presúvame sa do národneho parku Zion. Je to najkrajší národný park v celom USA? Angels Landing, úžiny – The Narrows, Canyon Overlook, Lava Point a Zion Mt Carmel Highway Scenic Drive. Nesmie chýbať ani The Great White Throne. Chcete vedieť, kde v Amerike zazriete bizóna? Áno, je to práve tu. Večer nás čaká cesta hlbšie do štátu Utah. Ubytujeme sa pred  bránami národného parku Bryce Canyon National Park.

10.deň Bryce Canyon, Grand Canyon

Národný park Bryce Canyon je ako stvorený na prechádzky a obdivovanie ukrytých krás pieskovcového sveta. Marble Canyon a mestečko Kanab. Presun do mesta Page, srdca kultúry indiánov Navajo. Dnes si ešte pozrieme nádrž, ktorá pripomína jazero – Lake Powell a priehradu Glenn Canyon Dam. Len  niekoľko kilometrov odtiaľto sa nachádza Horse Shoe Bend – ohyb o 180 stupňov, ktorý  charakterizuje začiatok Grand kaňonu a je pravdepodobne jeho najfotografovanejším  miestom.

11.deň Antelope, Monument Valley

Ráno navštívime kaňon Antelope (fakultatívne). Sťa by umelcom citlivo opracované uličky “komorného” kaňonu, ktorý inšpiruje tvarom i farbou, na prvý pohľad nenápadne ukrytý. Lokálny sprievodca nám na mieste povie všetko – ako inak, opäť indián pôvodu Navajo. Následne smerujeme k bránam Monument Valley na hranice Arizony a Utahu. Prehliadka Monument Valley. Je to jeden z najúžasnejších parkov na svete, kde dominantné skaly nechávajú ľudí v nemom úžase.

12.deň Grand Canyon , Flagstaff, Arizona Meteor Crater

Po Monument Valley smerujeme na juh, hlbšie do štátu Arizona, kde si pozrieme Grand Canyon z jeho južnej strany. Niekoľko zastávok a zakaždým kaňon vyzerá inak. Z vyprahnutej krajiny sa dostaneme do prekrásneho lesného prostredia. Príchod do mestečka Flagstaff. Razom sme sa ocitli v prostredí pripomínajúcom Vysoké Tatry, všetko je zrazu zelené. Behom niekoľkých minút sa opäť dostaneme do púšte na návštevu najlepšie zachovalého miesta dopadu meteoritu na svete – Arizona Meteor Crater. Fantastické múzeum vo vnútri areálu a vyhliadka zo samotného okraja krátera. Večerný priestor na čarovné staré mesto Flagstaff, akoby vystryhnuté z 19 storočia.

13.deň Sedona, Phoenix

Naša prvá dnešná zastávka bude v národnom parku Sedona. Unikátne červené hory a množstvo turistických chodníkov. Poobedný príchod do mesta Phoenix. Náš spoločný program končí. Odlet domov. (Prípadne odlet domov na ďalší deň – v závislosti od dostupnosti letov).

14.deň Prílet domov

USA západ Ďakujeme! Bolo to super.

Cena:  3190 EUR

*cena je bez obojsmernej medzinárodnej letenky (+/- 900 €), viac info v záložke Letenky

 

Cena zahŕňa:

 • ubytovanie v 3* a 4* hoteloch v dvojlôžkových izbách
 • kompletnú dopravu potrebnú na naplnenie plánu cesty
 • služby slovenského sprievodcu UŽ LETÍM a služby miestnych sprievodcov podľa potreby
 • prehliadky miest
 • vstupy do národných parkov
 • vstupy na vybrané pamiatky
 • všetky výlety
 • poistenie CK proti insolventnosti

Cena nezahŕňa:

 • obojsmernú medzinárodnú letenku (prílet do Los Angeles a odlet z Phoenix)
 • strava
 • víza (resp. ESTA)
 • fakultatívne aktivity
 • príplatok za jednolôžkovú izbu 790 € na osobu (pre osoby čo cestujú sami, v prípade záujmu možnosť doubytovať v dvojlôžkovej izbe)
 • poistenie (vieme sprostredkovať)

 

Radi vám spravíme túto cestu presne podľa vašich predstáv v súkromnej skupine, získajte viac informácií na VAŠE CESTY.

Kúpou tejto cesty podporujete hlbší zmysel našich ciest. Časť z nášho zisku poputuje na vybrané dobrovoľnícke projekty alebo podporu regiónu, do ktorého cestujete. Ďakujeme!

USA západ

1.deň Odlet do USA, prílet do Los Angeles

Berieme batožinu a odlietame smer USA západ! Prílet do Los Angeles, najväčšieho mesta zlatého štátu Golden state. Dnes nás ešte čaká večerná prechádzka po Hollywood bouleward.

 2.deň Los Angeles

Celý deň na Los Angeles. Santa Monica a jej známe mólo, miesta kde sa natáčal legendárny Baywatch. Neďaleké Venice Beach s hromadou obchodov, Muscle Beach a miestna hippie atmosféra. Známy nápis v štvrti Beverly Hills a predražené Rodeo Drive, plné svetových značiek a samozrejme hotel, kde sa natáčal film Pretty Woman. Večerný presun do Los Angeles downtown – centra mesta. Prechádzka okolo Staples Center, kde hrajú domáci hokejisti Los Angeles Kings, či basketbalové tímy Los Angeles Lakers a Clippers. Jasné, že si nenecháme ujsť prípadný zápas. Večerný výhľad na Holywood a downtown priamo z Griffith observatória nad mestom.

 3.deň Santa Barbara, San Francisco

Vyrážame na sever. Krátka pauza pri mori v sympatickom mestečku Santa Barbara a následný presun do malebného mesta Solvang, ktoré pripomína skôr Dánsko, než západné pobrežie USA. Prejazd cez malebné, vyprahnuté a odľahlé časti Kalifornie, odkiaľ pochádza aj legendárne víno s rovnakým menom. Množstvo scénických výhľadov na pobreží a večerný príchod do San Francisca.

4.deň San Francisco

Dnes máme celý deň na San Francisco. Výlet loďou naprieč Sanfranciským zálivom až pod most Golden Gate a oboplávanie pevnosti Alcatraz (fakultatívne). Historické mólo 39 je optimálne miesto na drink a krátku prestávku. Návšteva Golden Gate aj z hora – sme vo výške 25 poschodovej budovy. Nedostaneme závrat? Legendárne električky na zvlnených svahoch umocňujú atmosféru mesta. Kľukatá ulička – Lombard Street. Pozrieme si aj centrum, Union Square, China Town a Market Street.

5.deň Yosemite

Dnešným cieľom je národný park Yosemite, ktorý sa nachádza v pohorí Sierra Nevada. Jeho nadmorská výška sa pohybuje v rozmedzí 700 – 4000 m.n.m. Yosemitské údolie je hlavná atrakcia a my si ho vychutnáme v celej svojej kráse. Prekrásna fauna a flóra. Yosemitský vodopád je najvyšší v USA s výškou takmer trištvrte kilometra. Výhľad na Tunnel view, El Capitan, Half Dome,… Večerný príchod do mesta Fresno.

6.deň Sekvoje, Údolie smrti

Vstupujeme do národného parku Sequoia a vychutnanie si majestátnych stromov. Ukážeme si najväčší strom – General Sherman a jeho kamarátov. Vyrážame po ceste snov naprieč Kalifornskými horami. Horský prechod okolo jazera Lake Isabella. Načerpanie pohonných hmôt do auta a tela a pokračovanie zemou nikoho. Vstup do údolia smrti a nekonečné serpentíny. Veríme, že nezrazíme kojota, ktorých sa tu okolo cesty pohybuje neúrekom. V dnešný deň je cesta cieľom s množstvom zastávok plných výhľadov a scenérii. Spíme v Údolí smrti na hranici Kalifornie a Nevady v malom tradičnom mestečku.

7.deň Death Valley, Las Vegas

Celodenný program v údolí smrti (Death Valley). Pozrieme si najnižší bod na mape USA, Badwater Basin (-85 m.n.m.) nachádzajúci sa na soľnej plošine. Miesto najvyššej nameranej teploty v USA tiež leží priamo tu. Výhľady a dokonalé scenérie. Artist’s palette nebude chýbať.  Deň zakončíme na výhľade Zabriskie point. Večerná cesta do Las  Vegas, oslepia nás svetlá púštneho veľkomesta. Dlhý náročný a krásny deň.  

8.deň Las Vegas, Hooverova priehrada

Ranné prebudenie v meste hriechu. Vychutnanie mesta za svetla a čas na malý odpočinok. K tomu prirovnáme večerný život a na svete je dokonalý kontrast. Celý deň na Las Vegas. Kasína a zábavné predstavenia sú jedny z najlepších na svete. Ktoré si vyberieme? V Las Vegas nájdeme naozaj všetko vrátane najväčšej spievajúcej fontány, náhradnej Eiffelovej veže, Sochy Slobody, Egyptských pyramíd… Poobedný výlet na Hooverovu priehradu, ktorá nie je najväčšia na svete, ale rozhodne je najznámejšia. Noc v Las Vegas.

9.deň Zion, Bryce Canyon

Opúšťame Las Vegas a presúvame sa do národneho parku Zion. Je to najkrajší národný park v celom USA? Angels Landing, úžiny – The Narrows, Canyon Overlook, Lava Point a Zion Mt Carmel Highway Scenic Drive. Nesmie chýbať ani The Great White Throne. Chcete vedieť, kde v Amerike zazriete bizóna? Áno, je to práve tu. Večer nás čaká cesta hlbšie do štátu Utah. Ubytujeme sa pred  bránami národného parku Bryce Canyon National Park.

10.deň Bryce Canyon, Grand Canyon

Národný park Bryce Canyon je ako stvorený na prechádzky a obdivovanie ukrytých krás pieskovcového sveta. Marble Canyon a mestečko Kanab. Presun do mesta Page, srdca kultúry indiánov Navajo. Dnes si ešte pozrieme nádrž, ktorá pripomína jazero – Lake Powell a priehradu Glenn Canyon Dam. Len  niekoľko kilometrov odtiaľto sa nachádza Horse Shoe Bend – ohyb o 180 stupňov, ktorý  charakterizuje začiatok Grand kaňonu a je pravdepodobne jeho najfotografovanejším  miestom. Noc v Page.

11.deň Antelope, Monument Valley

Ráno navštívime kaňon Antelope (fakultatívne). Sťa by umelcom citlivo opracované uličky “komorného” kaňonu, ktorý inšpiruje tvarom i farbou, na prvý pohľad nenápadne ukrytý. Lokálny sprievodca nám na mieste povie všetko – ako inak, opäť indián pôvodu Navajo. Následne smerujeme k bránam Monument Valley na hranice Arizony a Utahu. Prehliadka Monument Valley. Je to jeden z najúžasnejších parkov na svete, kde dominantné skaly nechávajú ľudí v nemom úžase.

12.deň Grand Canyon , Flagstaff, Arizona Meteor Crater

Po Monument Valley smerujeme na juh, hlbšie do štátu Arizona, kde si pozrieme Grand Canyon z jeho južnej strany. Niekoľko zastávok a zakaždým kaňon vyzerá inak. Z vyprahnutej krajiny sa dostaneme do prekrásneho lesného prostredia. Príchod do mestečka Flagstaff. Razom sme sa ocitli v prostredí pripomínajúcom Vysoké Tatry, všetko je zrazu zelené. Behom niekoľkých minút sa opäť dostaneme do púšte na návštevu najlepšie zachovalého miesta dopadu meteoritu na svete – Arizona Meteor Crater. Fantastické múzeum vo vnútri areálu a vyhliadka zo samotného okraja krátera. Večerný priestor na čarovné staré mesto Flagstaff, akoby vystryhnuté z 19 storočia.

13.deň Sedona, Phoenix

Naša prvá dnešná zastávka bude v národnom parku Sedona. Unikátne červené hory a množstvo turistických chodníkov. Poobedný príchod do mesta Phoenix. Náš spoločný program končí. Odlet domov. (Prípadne odlet domov na ďalší deň – v závislosti od dostupnosti letov).

14.deň Prílet domov

USA západ Ďakujeme! Bolo to super.

USA západ

Cena:  3190 EUR

*cena je bez obojsmernej medzinárodnej letenky (+/- 900 €), viac info v záložke Letenky

 

Cena zahŕňa:

 • ubytovanie v 3* a 4* hoteloch v dvojlôžkových izbách
 • kompletnú dopravu potrebnú na naplnenie plánu cesty
 • služby slovenského sprievodcu UŽ LETÍM a služby miestnych sprievodcov podľa potreby
 • prehliadky miest
 • vstupy do národných parkov
 • vstupy na vybrané pamiatky
 • všetky výlety
 • poistenie CK proti insolventnosti

Cena nezahŕňa:

 • medzinárodnú letenku (prílet do Los Angeles a odlet z Phoenix)
 • stravu
 • víza (resp. ESTA)
 • fakultatívne aktivity
 • príplatok za jednolôžkovú izbu 790 € na osobu (pre osoby čo cestujú sami, v prípade záujmu možnosť doubytovať v dvojlôžkovej izbe)
 • poistenie (vieme sprostredkovať)

 

 Radi vám spravíme túto cestu presne podľa vašich predstáv v súkromnej skupine, získajte viac informácií na VAŠE CESTY.

Kúpou tejto cesty podporujete hlbší zmysel našich ciest. Časť z nášho zisku poputuje na vybrané dobrovoľnícke projekty alebo podporu regiónu, do ktorého cestujete. Ďakujeme!

Prečo robíme cesty bez veľkých medzinárodných leteniek?

Štandardne v cene našich ciest nie je zahrnutá medzinárodná letenka. Chceme, aby každý bol so svojou letenkou spokojný. Môžete si nájsť letenku podľa vašich predstáv, vybrať si svoju obľúbenú leteckú spoločnosť, letieť s prestupmi či bez, priletieť/odletieť o deň alebo dva skôr/neskôr. Môžete odletieť/priletieť z/do Viedne, Bratislavy, Košíc, Budapešti, Prahy, … Takto máte možnosť ovplyvniť finálnu cenu cesty a využiť čo možno najnižšie ceny leteniek. Preferujete “low cost” iba s príručnou batožinou alebo radšej cestujete komfortnejšie? Voľba je na vás.

 

Ak neradi trávite čas hľadaním leteniek môžete to nechať na nás. My vám radi letenku zabezpečíme. Príjemné časy príletov a odletov, veľká batožina v cene, zväčša jeden prestup a overená letecká spoločnosť.

10.7. - 23.7.2024
You don't have permission to register