Sledujte nás

Bangkok, živelná metropola

Máš aj ty mesto, kde si proste „doma“ od prvej návštevy? Pre mňa je to Bangkok. Prvý krát som sa nadýchla typického smradu na výške. Dali sme to na klasiku – vytlačená letenka vo vačku, nikde nič rezervované, jedna knižka o krajine v batohu a nulové skúsenosti s exotikou. Tak sa backpackovalo pred 15 rokmi. Turistov bolo všade menej, dobrodružstva viac. Vždy som bola doma v Ázii, proste som tomu rozumela, vedela kam ísť, aj keď som tam bola prvý krát v živote.  Je to karma? Prehovorili minulé životy? Naplnila som svoj osud? Ha!

Kto to už konečne povie nahlas??? Khao San road v Bangkoku….je hrozná! Najznámejšia ulička mala svoje čaro pred 15 rokmi. Môžem sa vôbec priznať, že už vtedy som tam chodievala?!? Khao San road  je out! Keď prichádzam do Bangkoku, oblúkom ju obchádzam – moc hlučné, mega špinavé, koho zaujímavú vystrelení stratení turisti, otravné…Stále je to však najlepšia adresa v meste. Chcete pobehať najznámejšie pamiatky mesta a necestovať za nimi v 20 miliónovej metropole príliš dlho?  Bývajte v okolí známej ulice Khao San Rd.. Za 15 rokov sú v jej okolí výborne miestečka.

Čo si pozrie každý?

Kráľovský palác, Wat Pho, Wat Arun, Plávajúce trhy Damnoek Saduak, činskú štvrť so street foodom… Všetko sú to nádherné miesta. Keď však máte chuť spoznať Bangkok viac, máme pre teba pár tipov!

Čo si pozri ty?

1.Marble temple – zober si tuk tuk a poriadne ho zjednaj na 50/80 bathov, trvaj na hesle „no shopping“ inak ťa povláčia po obchodoch, kde získajú peniaze už len za to, že otvoríš dvere. Väčšinou ťa tam aj nechajú a odídu preč. Tuk tuk a taxikári v každom meste sú potvorky, ber to s nadhľadom. Marble temple (Wat Benchamabophit) alebo mramorový chrám je nádherný a ochraňovaný UNESCO, však nie až taký preplnený ako iné vyčačkané pamiatky. Vstupné je len 20 bathov a otvorené od svitu do mrku roz. od 8 ráno do 17:30.

2.Kráľovský palác „ten druhý“ – zober si tuk tuk a poriadne ho zjednaj na 50/80 bathov Dusit palác a Vimanmek Teak Mansion tiež patria medzi kráľovské paláce a rezidencie. Táto má viac zelene, čo sa v horúcom Bangkoku zíde a menej návštevníkov. Nám sa páči aj osobnejší pocit, je tam množstvo fotiek kráľovskej rodiny.

3.Rambuttri ulica – mladšia a oveľa krajšia sestra Khao San Rd – čiastočne sú paralelné, ale druhá časť tejto ulice smerom k rieke Chao Phraya je výborná! Lampióny, mestské záhrady, pouličné stánky s čerstvým jedlom, aj masáže, pár obchodíkov s drobnosťami, chrám…Táto ulica má skutočnú atmosféru!

4.Asiatique – treba sa napešo preštrikovať ulicami z Rambutri k Navalai resortu na brehu rieky Chao Phraya, tak je nástupište lodí. Nie je dokonalé sa pohybovať po Bangkoku loďkou ako MHD? Žiadne zápchy ani výpary! Z tohto nástupištia Phra Arthit č.13 si pekne sadkajte a kochajte sa…..až po zástavku Sathorn č. 0, lístok si kúpiš pri stole pred plavbou asi za 25 bathov. Plavba je veľmi príjemná a čí má zástavka menšie čísla, tým je v lodi menej ľudí. Pri nastupovaní zachovaj kľud a nechaj sa viesť davom ?  Na nultej zástavke, zamením jednu loďku za druhú – naloď sa pod tabuľkou Asiatique. Plavíš len tri zástavky a si budeš pri obrovskom ruskom kole – to je poznávacie znamenie štvrti Asiatique – nábrežie s množstvom fantastického jedla, sladkostí, kávičiek, pivečka, živej hudby, chutnučkých miestnych obchodov so všetkým možným. Táto nová štvrť sa otvára až poobede okolo 16. Sú tu aj masáže a divadlo s kabaretom, kde gender je prekonaný mýtus!

5.Sky walk King Power Mahanakhon – je vyhliadka so skleneným dnom vo výške 314 metrov s 360 stupňovým výhľadom! Vstupné je cce 20 € a najlepšie je ísť na romantický západ slnka okolo 18tej. Lístok je dobré si rezervovať vopred.https://kingpowermahanakhon.co.th/skywalk/

 

Bangkok je živelná metropola, kde nájdete absolútne všetko, čo existuje v celom Thajsku. Skromných budhistických mníchov, prenádherné pamiatky, fantastickú kuchyňu aj nočný život v modernej štvrti s mrakodrapmi. Ak ťa raz očarí budeš sa vracať pri každej príležitosti aspoň na noc, dve. Sľubujeme, že Bangkok si ťa podmaní!

 

Do Thajsko sme pre vás pripravili jeden skvelý zájazd. Viac info môžete získať tu: Thajsko, Laos.

 

 

Maca Fitková Holčíková

Zakladateľka Už letím

maca@uzletim.sk

Radi Vám pripravíme samostatnú cestu do Thajska presne podľa vašich predstáv https://uzletim.sk/vase-cesty/

 

 

 

Zdieľaj túto cestu
You don't have permission to register